Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy( ͡° ͜ʖ ͡°) żona ma możliwość przejścia z #uop na #b2b, ja taki przeskok zrobiłem 3 lata temu jeszcze przed nowym przy okazji zmiany pracy - wtedy nie trudno było o przeliczniki. Teraz szukając kalkulatorów porównujących b2b do UoP mam same związane z nowym ładem.
Słyszeliście może o jakimś sensownym przeliczniku ile co najmniej wołać najlepiej za godzinę by się to opłacało?
To będzie b2b bez płatnego urlopu.
#jdg #uop #b2b #programista #dzialalnoscgospodarcza
  • 20
@brakloginuf: mój księgowy rozlicza mi tylko to co mu wyślę, jest mało aktywny. A o takie dywagacje go nawet nie męczę, zwłaszcza że jest duża szansa że ktoś teraz lub niedawno ma podobny pomysł.
Ja pomagałem, gdy byłem w temacie kilka lat temu, bo miałem linki w pamięci. Teraz szukam i same nowe łady.
dywagacje


@michoopro: dobrze okresliles te bzdury ktore wypisujesz, chcesz sie dowiedziec o stawki jakie obowiazuja obecnie gdy mamy "polski lad" i przeszkadzaja ci kalkulatory ktore uwzgledniaja "polski lad". Mindfuck. I ten "malo aktywny ksiegowy" XD

ile co najmniej wołać najlepiej za godzinę by się to opłacało?


@michoopro: 500zl netto na reke, a ile, a ze rece ma sie dwie to 1000zl
Jakie są stawki po nowym ładzie to doskonale wiem, przeszedłem z liniowego 19% na ryczałt, miałem małe koszty więc jestem na proficie. Dla żony ważne jest to ile max może powiedzieć firmie za godzinę na b2b, gdy zgodzili się na np. na 10k brutto UoP, czego nie rozumiesz? Interesuje nas maksymalnie optymalny przelicznik. Jakie jest optimum dla firmy, że jeszcze nie traci na zmianie, więc powinna się zgodzić na taką stawkę.
@michoopro: Podczepiam się pod temat, przechodził ktoś z Was w tym roku z #uop na #b2b ?
Jaki przelicznik finalnie Wam wyszedł?
Mam na myśli:
brutto uop / b2b stawka netto (przy braku) urlopu = przelicznik
np:
13,5k brutto to b2b 110 za godzinę = 122,72
15k brutto to b2b 130 za godzinę = 115,38 (mniej lepiej)
Nie pytam o zarobki ani przed ani po zmianie, jedynie ten przelicznik, zakładając że
@Aldano008 proste. Pracodawca by nie tracić zgodzi się na swoje brutto. Czyli brutto brutto pracodawcy to twoja stawka netto.

Biorąc pod uwagę że nie masz urlopu. Podziel sobie otrzymana stawkę netto przez 168. Wyjdzie ci stawka godzinowa.
Stawkę godzinowa mnozysz X8. Wychodzi ci dniówka.

Teraz ilość dniowekx ilość urlopu która w ciągu roku ci przysługuje. Otrzymana wartość urlopu dzielisz przez 12 miesięcy u wychodzi ci ekwiwalent miesięczny urlopu który doliczasz to stawki
@zibizz1 @shooter85 czyli dla np. 10k brutto całkowity koszt pracodawcy to 12048 i to jest to brutto brutto pracodawcy? Typowy rok ma 251-253 pracujących dni - niech będzie 252 dni czyli 26 dni urlopu stanowi 10,3% czyli o tyle należałoby powiększyć średnią kwotę netto i potem wyliczyć godzinówkę dzieląc 252/12 = 21 dni i za te 21 dni 12048 * 1,103 = 13289 netto miesięcznie co daje 168 godzin czyli 79,1 zł
@michoopro: Tak, tylko jeśli to ten sam pracodawca, to on na takim przejściu nic nie zyskuje, a jedynie ryzykuje że będzie musiał zapłacić dodatkowo składki ZUS od tego jak wyjdzie że to ukrywany etat, dlatego coś bym pracodawcy tam dorzucił np różnice na składce zdrowotnej, zmieniając Uop->ryczał zyskujemy ponad 200zł na tym przy tych kwotach, zysk na podatku dochodowym niech będzie dla "pracownika" czyli tak z 77.5
@zibizz1: Pracodawca to kilka podmiotów, więc kontynuacja będzie w ramach innego podmiotu. Jedyne ryzyko to "test przedsiębiorcy". Gdy zaczął się COVID 2020 zwolnili wszystkich kontraktorów wiec obie strony ponoszą jakieś ryzyko ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z tą składką myślisz, że pracodawca będzie się upierać przy tych 268 zł miesięcznie?
Aha rozumiem że jeśli żona może dziennie zamiast 8 naliczyć tylko 7,5h to gadzinówkę trzeba podnieść jeszcze o
@michoopro: Przy przejściu można wszystko negocjować. Jeśli będzie to zapisane w stawce godzinowej to pewnie będzie chciał bardziej okrągłej liczby 76,78 a może 70, 75 lub 80 :p, zależy na co będzie zwracał uwagę, ale zazwyczaj dąży do minimalizacji wynagrodzenia:)
@zibizz1 @shooter85 @FootballShotTV dzięki za pomoc, już po, firma zaoferowała żonie nawet 3% więcej niż nam wyszło z ustaleń( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mają swój kalkulator i od razu podali stawkę godzinową co do grosza, dzięki Wam mieliśmy jakiś punkt odniesienia.
Teraz pojawia się inne wyzwanie, na żonę od kilkunastu lat zarejestrowana jest działalność handlowo-usługowa (podatek liniowy) kilkadziesiąt km od miejsca naszego zamieszkania. Prowadzą ją jej rodzice, żona nie
@zibizz1: Mają sporo kosztów i podobno od początku najbardziej opłacała im się liniówka, po za tym skoro to nie IT to i tak nie mieliby 12% i rozumiem że problem by pozostał? Czy może jednak dałoby się mieć dwa różnie oprocentowane ryczałty?
@michoopro: Ryczałt działa tak że w zależności co sprzedajesz naliczasz odpowiednią do tego stawkę, jeśli to np handel to masz 3% i przy dużych marżach się opłaca. A jak komuś wytynkujesz dom to 5,5% itp itd. Dokładnie to stawkę ryczałtu ustalasz per pozycja na fakturze:)
@zibizz1: oni głównie handlują oknami, drzwiami i bramami ale również z usługą montażu, tyle że ta usługa to tylko mały dodatek przy kwocie faktury za np. okna towar stanowi większość. Czy po takim doprecyzowaniu nadal widzisz szansę, że ryczałt może być bardziej opłacalny?
@michoopro: z usługa montażu 5,5%, sama sprzedaż 3%. Więc jeśli wszystkie koszty montazu i materiału do montażu to mniej niż 73% przychodu to się opłaca ryczałt, Jeśli towar który sprzedają za 1000zł kupują za mniej niż 840zł to też ryczałt spoko. Czyli jeśli wszystkie koszty stanowią mniej niż 70% przychodu to ryczałt wyjdzie im ok.