Wpis z mikrobloga

Halo halo

Czy ktoś tutaj posiada zwierzaka z rozszczepem podniebienia?

otóz nasz piesek nabawił sie zapalenia górnych dróg oddechowych i wet oprócz antybiotyków zalecił na podawanie syropu.
Psu wstrzykujemy go strzykawką do pyska, w związku ze ma rozszczep część tego wychodzi nosem ale dziś zdarzyło się coś dziwnego bo pies w moment kompletnie zestrzywniał jak przy paraliżu i przestał oddychac, na szczescie w moment otworzylem mu pysk i pies wzial chałst powietrza i było git ale zastanawia mnie skąd ten paraliż.

Czy ktoś ma tu ktoś doswiadczenie z rozszczepem u zwierząt?

#weterynaria #pies #rozszczeppodniebienia
  • 9
@Jachnucy: a rozszczepu podniebienia się nie operuję? Wg mnie pytania które zadajesz powinieneś zadać weterynarzowi, który Cię prowadzi. Ja do swoich wetów dzwonię, jak czegoś nie jestem pewna, a jak coś mnie martwi lub jest poważne to zwyczajnie jadę.
Nieodpowiednie podawanie syropu szczeniakowi tak, że się prawie przekręcił zakwalifikowałabym do kategorii "poważne".
@mikaliq: Rozszczepu nie chcemy operować z uwagi że pies po narkozie dostał ataku padaczki więc ten schemat odpada.

No właśnie moja klinika która prowadzi mojego psa zalecili mi podawanie tego syropu, pewnie jak bede kolejny raz u weta to wspomnę o tej sytuacji.

Zastanawiam się czy w momencie kiedy podaliśmy mu syrop to wystąpił u niego atak padaczki, ponieważ miałem małe problemy by mu pysk otworzyć, a jak otworzyłem to momentalnie
@Jachnucy: no ale co za problem zadzwonić do tej kliniki zapytać, o to co tutaj pytasz, by rozwiali Twoje wątpliwości? Lub jeśli nie jesteś pewny diagnozy, przepisanej terapii, czy czymkolwiek innym to skonsultować to z innym wetem?

Ja na chłopski rozum (bo wetem nie jestem) sądzę że jeśli ten syrop ma tego psa zabić to lepiej by go nie dostawał ¯\_(ツ)_/¯ Zwłaszcza że z tego co opisujesz nie jest on głównym
@mikaliq: może i zadzwonie jutro do tej kliniki i się podpytam, dzięki za radę.

Tak masz rację,z opisu wynika jak bym miał jakąś masakrę z moim psiakiem ale nie, pies tak naprawdę funkcjonuję całkowicie normalnie, rozwija się w 100% dobrze, biega,jje,pije,rozrabia jak każdy inny pies( ͡ ͜ʖ ͡).

Co do rozszczepu to musieliśmy zastosować pewien myk że pies nie pije wody z miski lecz ma poidełko