Wpis z mikrobloga

Mam pytanie wyłącznie do osób mówiących na dosyć zaawansowanym poziomie po niemiecku, za jakie narodowości was biorą? Coraz częściej słyszę, że mam akcent francuski w niemieckim, ostatnio Niemka z taką mega pewnością "ta, wcale nie masz polskiego akcentu w niemieckim, pochodzisz z Francji?" I zaczęła do mnie po francusku nawijać XD I to nie pierwszy raz, minimum parę razy już pytali, czy pochodzę z Francji XD

#emigracja #praca #pracbaza
#niemcy
  • 27
@Serylek: hehe domnie jak w uk po ang to że ja z rosji raz nawet tak polak sie mnie pytal czy na z ru jak z nim po pl gadalem - to chyba był efekt pracy z hindusami i innymi nacjami
@cisza666: za ruska z tego co pamiętam to nigdy nie zostałem wzięty i całe szczęście, przynajmniej w twarz mi tego nie powiedzieli, za to, że pochodzę z Francji to część by się wykłócała, że jaja sobie robie z tą Polską XD ale za to z polakami zdarzało mi się gadać po niemiecku i po czasie się kapowałem, potem zacząłem bardziej uwagę na akcent zwracać i wykrywam prawie od razu
@Serylek: ja w tamtym okresie sporo filmów i muzyki rocowej z rosji tak ze moze to mialo wpływ a sąsiadki angielki mowiły że ja potrafie głos zmieniać (tak pomiedzy soba mowily) tak ze moze nieswiadomie akcent zmienialem
@SoyElFuego: część niemców od razu mówi że z pl, np. ci z którymi pracuje to od razu rozpoznali, apropos hiszpanów, hiszpanka i hiszpan też zgodnie powiedzieli, że mój hiszpański też ma akcent częściowo francuski i pytali, czy z Francji nie pochodzę xDDD uczę się francuskiego, ale żeby miał aż takie odbicie na resztę?
@Serylek: Mieszkam w Niemczech od 10 lat i teraz biorą mnie za Niemkę tylko zastanawiają się jakim dialektem mówię i z którego bundeslandu pochodzę. Ale w pierwszych latach mojego pobytu tu, głównie brali mnie za kogoś z Europy wschodniej, ale nie umieli dokładnie wskazać. Ale o Francję też kilka razy byłam zapytana. Nawet jedna Francuzka pytała mnie czy nie mam korzeni francuskich i któryś z moich rodziców nie rozmawiał ze mną
@trollik: a, to co do dialektu też mnie raz spytali, "z jakiej części kraju pochodzę, bo mam dziwny dialekt" XDDDDDDD niemcy z którymi pracuję to już lali ze śmiechu i pytali ciekawe co następne XD ale jest tych niemców trochę co i polskę lubią, jedna się nauczyła paru słów ale coś źle i co przechodziła koło recepcji albo gdzieś mnie widziała to mówiła do mnie "dobranoc" XDDDD lałem z tego bo
@Serylek: Niemcy lubią takie tematy. Mieszkam w Bawarii, mój mąż jest Niemcem, ale nie Bawarczykiem i jak gdzieś ktoś słyszy jak rozmawiamy, to rozkmina wielka skąd my jesteśmy. Z resztą on też. Jak z kimś gadamy nowym, to potem wieczorem mi mówi, że ta baba dzisiaj w sklepie na stówe jest z (i tu pada nazwa bundeslandu). W Polsce jakoś nie zdarzyło mi się by ludzie aż tak zwracali na to
@trollik: w Polsce to ja tylko śląsk trochę rozróżniam i podlasie, reszty raczej nie dostrzegam różnicy, ciekawi mnie w sumie za jaką narodowość biorą mnie najczęściej, raz tylko na dzień dobry usłyszałem "oho, nordyckie potwierdzenie" a ja tylko ja powiedziałem jak to zawsze XDD
@Serylek: Mnie biorą głównie za Albanczyka XD Czasem za Turka, czasem za Marokańczyka czy innego Libanczyka. Ale to bardziej przez mordę raczej XD

@trollik: Bo w Polsce nie ma takich różnic ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do akcentów to słyszałem już kilkukrotnie, że Niemcy uwielbiają mocny akcent u Polek xD
@Felix_Camora: Z ciekawości byku, też doświadczałeś rasizmu ze strony Niemców? XD

Już kilkukrotnie podczas kłótni ze starymi Niemcami słyszałem coś w stylu "u ciebie w kraju" i, że tu jest Europa. Jeden to nawet mi powiedział, że robiłem prawo jazdy na wielbłądzie XD