Wpis z mikrobloga

No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się skurczyła, że zostały w Polsce tylko dwie sieci: Auchan i Carrefour. I teraz chyba zostanie nam jedynie oszą...
Monopol jednej sieci sklepów to kiepska informacja dla nas jako klientów, bo nie będzie wtedy dla nich motywacji aby konkurować zarówno ceną, jak i jakością... A przecież gdzieś trzeba robić zakupy.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Carrefour-wychodzi-z-Polski-po-25-latach-Nowy-wlasciciel-postawi-na-franczyze-8344720.html

#polska
goferek - No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się s...

źródło: comment_1653630722yhyQ2ZknS7Ghpr1LWOwtso.jpg

Pobierz
  • 94
Przecież markety według wykopków to złoty biznes i wszystkie sieci mają miliardowe zyski a straty mają bo oszukują na podatkach. Czemu wszyscy się wycofują z tego dolnego rynku?
@goferek: Ogólnie mam wrażenie, że francuskie sklepy pokroju Carrefour / Auchan to trochę inna liga niż inne hipermarkety i dyskonty odnośnie jakości chociażby tzw. "produktów własnych".

W Polsce (a i w samej Francji jeszcze bardziej) zawsze mi się też podobały ogromne działy warzywne do sklepu i wybór produktów mięsno/mlecznych. Nie wspominając o czystości tych sklepów w porównaniu do innych.
@goferek formula hipermarketow wygasa, ludziom nie chce sie marnowac czasu na zakupy w nich. Bo to nie sa szybkie zakupy, nawet podstswowe artykuly kompletuje sie duza ilosc czasu, a alejki i rozklad artykulow jest specjalnie projektowany tak, zeby zmusić klienta do pozostania tam dluzej (i wydania wiecej pieniedzy). Ludzie wola galerie handlowe, markety spozywcze i wyspecjalizowane (budowlane, z rtv i agd). Mając kilka hipermarketow w mieście nie robilem w nich zakupów juz
@goferek bzdura, pol godziny to spędzisz w samej kolejce.
Robie wiekszosc zakupów niespozywczych przez internet wiec nie spedzam na nich wcale czasu. Ale gdybym na szybko potrzebowal jakichs rzeczy ogrodniczych/budowlanych to załatwię je w lokalnym markecie budowlanym i bede miec 10x wiekszy wybor niz byle gówno sprzedawane w hipermarketach.
@Dundes2136: w Kielcach był jeszcze w tamtym roku. Przerobili go na kauflanda, który jest dwa razy mniejszy i przypomina dużą biedre. - nie da się minąć dwoma wózkami w alejce, wszędzie palety z towarem..
@goferek: Dyskonty chyba istnieją tylko po to by upodlić ludzi, a że w tym kraju ludzie lubią być traktowani jak zwierzęta to mnie nie dziwi.

Cóż szkoda Carrefoura, ale ceny mają kompletnie z dupy i widziałem lekki odpływ klientów. Mam nadzieję że Auchan nie stanie się chamskim monopolistą, bo nie dam rady robić dużych zakupów w obskurnych dyskontach, szczególnie że Lidl ostatnio wygląda gorzej od Biedronek
Hipermarkety na zachodzie przeszły już do historii (poza tym gigantem Oszą).
Będziemy mieli niedługo puste, wielkie molochy jak w USA.
Ludzie świadomie przerzucili się na dyskonty (które stale podnoszą jakoś i asortyment) i na mniejsze lokalne sklepy - u mnie jest to np. sieć Euro sklep.

Któryś sub op płakał wyżej, że serka nie kupi ulubionego w dyskoncie. Owszem. Dlatego do łask wracają delikatesy. Mięsne, rybne i serkowe/antipasti.
Ja odwiedzam taki od
@goferek: W takich USA został tylko Walmart, resztę praktycznie wykosili. Coraz bardziej idziemy w tym kierunku, co można kupuje się w necie, a spożywcze/niezbędne w lokalnym dyskoncie.