Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, w piwnicy w domu mam zamiar zbudować sobie siłownie wraz z #sauna
I teraz pytanie jak ogarnąć tutaj wentylację, tego pomieszczenia. Tak czytam informacje odnośnie tego jak ta wentylacja powinna wyglądać i generalnie sauną powinna pobierać i oddawać powietrze do tego samego pomieszczenia które się znajduje. I potem z tego pomieszczenia powietrze będzie odciągane wentylacja. Tylko czy wtedy nie będzie też za ciepło w samej siłowni? Czy np w siłowniach sauny które są np w toaletach mają wentylację mechaniczną? Ktoś badał bardziej temat?

#silownia #dom #budowadomu
  • 3
@Ptolemeusz ja mam saunę gdzie mniej więcej połowa pomieszczenia to sauna, a druga połowa to miejsce do odpoczynku (do tego pomieszczenia jest pociągnięta wentylacja z sauny) i jak w saunie jest te 100 stopni to w tym przedsionku też jest mocno cieplo, na pewno za ciepło żeby ćwiczyć w tym samym czasie gdy pali się w saunie.
@Ptolemeusz nie, bo w sumie dla mnie to zaleta, sauny używam głównie zimą, mam ją w osobnym budynku na zewnątrz i temperatura w przedsionku jest na tyle komfortowa że jak nawet jak na zewnątrz jest -10 to można sobie te kilkanaście minut odpocząć.