Wpis z mikrobloga

#budoinwestuje - inwestowanie w Lego

Pisałem ostatnio, że kupiłem Cargo Train i Defendera jako inwestycje, to @Qullion podsumował, że drogo. Ciekawe co powie dzisiaj ;) Kupiłem 3 sztuki Brickheadz Mandalorian and the Child 75317 za 13.99 funta za sztukę. Nie wiem co ludzie widzą w Brickheadzach, ale osiągają dobre ceny po tym jak zostaną wycofane, a ten konkretny secik jest już na rynku długo i niedługo zakończą produkcję. Chciałbym wyciągnąć 125%, mogę poczekać rok-półtora po wycofaniu.


#lego #inwestowanie #inwestycje
Budo - #budoinwestuje - inwestowanie w Lego

Pisałem ostatnio, że kupiłem Cargo Tra...

źródło: comment_1653665962gntNYjtWj1pVC8zlszVJvi.jpg

Pobierz
  • 10
@tagan: Po pierwsze dopiero zaczynam, a po drugie, to tak jak na giełdzie. Jak kupisz jedną akcję i urośnie, to zarobisz mało. Jak kupisz dużo akcji i urosną, to zarobisz dużo. Staram się zacząć budować "portfel" Lego z różnych serii i różnym czasie wycofania, żeby stworzyć sobie stały dochód i miejsce na nowe inwestycje za jakiś czas.
A giełda mnie nudzi, jest bardzo nieprzywidywalna ostatnio i zabiera dużo czasu.
@Budo: nie interesuje mnie ta seria, więc ci nie odpowiem.
Posiedź w lego trochę, kupuj to co ci się podoba i kupuj dla siebie i jakbyś kupował dla siebie. Miej jakiś budżet na dzień dziecka, ze 3000 zł, podobnie na black friday. Sam coś buduj.
@BLOODLINE: no właśnie kupuję, defender wycofywany w tym roku i zakupiony, brickheadzy też będą wycofane. Miałem na oku kilka innych setów, ale niedawno Lego zmieniło daty i kilka setów z mojej listy zostają dłużej, więc odpuściłem. To dobra rada, żeby kupować sety, które są wycofywane :)
Ale ta lista od Ciebie jest stara, już było jedno, albo dwa uaktualnienia.
Powodzenia ze zbieraniem!