Wpis z mikrobloga

Cześć chciałbym się odciąć od tematyki stricte tradingu, ale poczytać coś wartościowego z tematyki #finanse. Zna ktoś coś co warto naprawdę przeczytać? Z drugiej strony może to być też coś z rodzaju rozwoju osobistego albo filozofii, ewentualnie biografia jakiegoś biznesmana
#gielda #ksiazki
  • 15
@WiktorekS: O zajebiste, dzięki wielkie własnie takiego czegoś szukałem, odskocznia od rynków, ale jednak może dać nowy pogląd na grę, planuję z 3/4 tygodnie zrobić off'a totalnego bo skręciłem więzadło więc poza pracą czasu sporo a rynkami już zmęczony się czuję na ten moment i nie w nastroju do grania xd
@lsh: To też będę miał na uwadze i sobie zapiszę dzięki!
@Jcmg: Coś, co nie jest związane z rynkiem, ale są do niego odniesienia i mogę polecić to "Pułapki myślenia", "Szum" Daniela Kahnemana, "Czarny łabędź", "Antykruchość", "Zwiedzeni przez przypadek", "Na własne ryzyko" Taleba, "Zachowania niepoprawne" Thalera i coś luźnego do poczytania, co często jest polecane z dziedziny finansów osobistych, czyli "Najbogatszy człowiek w Babilonie".
@ZiobroTyPrzestan: Super, sporo tego, o pułapkach myślenia zapomniałem a miałem przeczytać, to może to będzie następne. Czarny Łabędź słuchałem przez jakiś czas audiobooka, ale żeby czytać to trochę mnie przeraża obszerność xd
@dobrowolskii: To oczywiście już dawno przeczytane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wpoldokomina: Paradoksalnie spędziłem trochę czasu na jakiś redditach, bankierze, nawet zoom zaorskiego i tu mimo czasem odklejek to tutaj naprawdę znajdują się ludzie co wiedzą co nie co i do tego chcą się uczyć, także jaki by wykop nie był to da się wartościowe treści wynieść. Ja polecam poczytać trochę filozofii i psychologii nie typowo o tradingu i po prostu indywidualnie odnosić samodzielnie to do tradingu i na różny sposób interpretować