Wpis z mikrobloga

Jako #ratownikmedyczny po raz drugi wpadam na #nocnazmiana. Po ostatnim razie ponoć nie powinienem tagować ostatniego ale podejmuję ponowne wyzwanie. Pytania?
W zawodzie RM w PL pracowałem 2006-2016. Później jak z poprzedniego wpisu #zagranico, zgodnie z poradami speców z MZ i internetów. Odpowiem na pytania dot. tematu przez jakieś 2h, zanim Morfeusz przyniesie sen. :-)
novvy - Jako #ratownikmedyczny po raz drugi wpadam na #nocnazmiana. Po ostatnim razie...

źródło: comment_1653775991c9K9qa7RdpxX2b81bIOWZu.jpg

Pobierz
  • 10
@Frenio89 potrącony w środku nocy na wylotówce, uraz masywny twarzoczaszki, z twarzy było mielone, cudem żywy dowieziony do szpitala, po wielu przejściach.
Najdziwnijsze biorę. Zaburzenia psychiczne. Mieszkanie ponad 50m2 opróżnił do zera. Wszystko co się zmieściło do zsypu posłał w dół. Mieszkanie ogolocone, tylko meble, zero książek, garnków, ubrań, dokumentów. Pacjent goły z niczym poza ścianami.
@novvy: Kiedyś byłem świadkiem (ja i całe osiedle) awantury rodzinki patusów. Tak w skrócie: krzyki, wyzwiska, dźwięk tłuczonego szkła, konkubent z zakrwawioną mordą wybiega z bloku, przy okazji tłukąc pięścią szyby na klatce.
Przyjeżdża karetka(ktoś wezwał), idzie do mieszkania, jeden z ratowników zostaje pogryziony przez psa (nieszkodliwie), opatrują konkubinę. Kiedy wracają do karetki podbiega wściekły konkubent chcący się z nimi bić, bo najpierw opatrzyli ją a nie jego (chociaż go nie
@RyugaHideki zależy. Pewnie każdy taką miał. Ja też, nie taką samą ale podobną. Życie jest życiem i ta praca wymaga odnalezienia się w każdej sytuacji. Patologicznych również. Statystyk już nie pamiętam ale tego pokroju interwencji jest ogrom i każdy traktuje to jako swego rodzaju normę w tej pracy. Byle samamu nie dostać #!$%@?. :-)
@novvy ale nie bądź taki skromny ( ͡º ͜ʖ͡º)

dla ludzi spoza branży musisz nakreślić, że właściwie byłeś świadkiem/uczestnikiem powstawania ratownictwa medycznego w Polsce, a dziś jesteś znany człowiek w branży i jeden z pierwszych w internecie, zanim to było modne ( ͡ ͜ʖ ͡)

Pozdrawiam z miasta "drużyny bohaterów" xD
@me_cenas nie jestem, po prostu gdzieś tam coś zrobiłem sam lub z mega fajnymi ludźmi razem :-D. A to prawda, peselu nie oszukasz i tego, że kiedyś nie było ani sosziali ani wykopu. Pozdrówki!