Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć, planuję zakup robota sprzątającego, może ktoś z was zechce się podzielić doświadczeniami i podpowiedzieć co wybrać.
Wstępnie upatrzyłem sobie 2 modele:
1) Roborock S5 Max
2) Roborock S7

Do sprzątania dom 150m2, powierzchnie mieszane (płytki,panele, dywany).
I mam w związku z tym następujące pytania:
1) Czy warto dopłacać do S7 względem S5 Max? Wydaje mi się że automatyczna funkcja wykrywania dywanów i wyłączania mopa w S7 może być w moim przypadku przydatna.
2) Czy w aplikacji Roborock można jakoś ogarnąć żeby zmapowac parter i piętro? Chciałbym czasem przenieść robota, żeby ogarnął i pięterko, pytanie czy wtedy nie wyzeruje mapy parteru?
3) Czy Roborock nie spadnie przypadkiem ze schodów? xD
4) Czy do pojemnika z wodą można dodać trochę detergentu, żeby lepiej radził sobie z mopowaniem?
5) Jak wygląda ogólnie waszym zdaniem jakość sprzątania tych robotów?

Dziękuję wam bardzo z góry za odpowiedzi.

#roborock #robotsprzatajacy #roomba #xiaomi #mihome #odkurzacz
  • 7
  • Odpowiedz
@choosewisely: nie wiem, ale właśnie te 2 modele były mi polecane i wziąłem S7, bo akurat była na niego promocja. Póki co jestem zadowolony.
2) tak, możesz mieć do 4 map w aplikacji
3) nie spadnie, ma czujnik, a oprócz tego ustawiasz mu wirtualną ścianę w aplikacji
4) zgodnie z instrukcją nie wolno dodawać nic do wody. Podejrzewam, że wynika to z tego, że robot co do zasady przeciera tylko raz
  • Odpowiedz
@choosewisely: odkurzacza używam do "grubszych" zabrudzeń i do zakamarków, do których nie dociera robot. Teraz zamierzam wymienić nogi w narożniku na wyższe, aby mógł się tam zmieścić robot. Po zakupie od razu dokup sobie zapasowe mopy, są np. na Allegro w cenie około 40 zł za 3 sztuki. Mopa warto wymienić po każdym sprzątaniu, żeby nie rozmazywał brudu. Ewentualnie można go umyć ręcznie lub pralce do kolejnego sprzątania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@broker: @niegrzecznybobas:
Doszedł, dzięki za odpowiedzi.
Ale on #!$%@? xDDDD Najlepszy zakup się szykuje jeśli nie straci na wydajności, ja nie wiem skąd on tyle śmieci wyciągnął przy 1 sprzątaniu, myślałem że mam czysto w domu xD
  • Odpowiedz