Wpis z mikrobloga

Im bliżej lata, tym większy ruch rowerowy
Ustalmy to raz na zawsze #rower #bezpieczenstwo #ankieta

Czy jeździsz w kasku?
Pobierz krytyk__wartosciujacy - Im bliżej lata, tym większy ruch rowerowy
Ustalmy to raz na ...
źródło: comment_1653851564if3TyQ2KGFPjV8eAB0cxqy.jpg

Czy jeździsz w kasku?

  • Tak, zawsze 51.8% (103)
  • Tak, ale na krótkich dystansach nie 18.6% (37)
  • Jak nie zapomnę, to jeżdżę 2.0% (4)
  • Nie, w mojej czaszce nie ma nic cennego 27.6% (55)

Oddanych głosów: 199

  • 11
Jeździłem bez ale po tym jak w przeciągu roku miałem dwa potrącenia na przejeździe rowerowym i kilka sytuacji w których od wypadku dzieliły mnie centymetry kupiłem w końcu kask.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sargento: no właśnie pamiętam, że widziałem to jako filmik, taka prześmiewcza kampania na rzecz kasków w autach wyśmiewająca wszystkie te argumenty o obowiązkowych kaskach dla rowerzystów.
@krytyk__wartosciujacy: Pracdomy i krótkie, wolne miejskie jazdy - bez (chociaż wiem, że akurat w mieście się przydaje). Przypinam rower do stojaka i zostawiam, a jeszcze nosić kask to tego... Do rekreacyjnych jazd, gdzie są wyższe prędkości, różne przeszkody i spd, z których człowiek nie zawsze zdąży się wypiąć - zawsze. Jeden kask pogniotłem na krawężniku, więc mając na uwadze, że mogłem pognieść sobie czaszkę - zawsze zakładam.
@krytyk__wartosciujacy: Na dłuższe trasy - ZAWSZE. Kiedyś nie zakładałam z powodu problemów ze wzrokiem - musiałam jeździć w okularach a słońce przeszkadzało więc zamiast kasku czapka z daszkiem. Wtedy mi się zdarzył jedyny poważniejszy wypadek - przelot przez kierę, ale jakoś tak upadłam, że głową niczego nie dotknęłam, tylko lekkie przetarcia na łapach. Fart albo instynkt mnie uratował xD

Jak tylko zdrowotnie się naprawiłam - mam już dwa kaski i na