Wpis z mikrobloga

Klasyczne pytanie. Potrzebny mechanik. Pacjent to 18 letni nissan z check engine(czujnik wału korbowego), co może oznaczać wiele. Mechanik, który się będzie chciało rzetelnie zdiagnozować takiego rzęcha, a potem realnie wyceni naprawę. Bo kurcze, to może okazać się jednak skierowanie na złom.
#rzeszow
  • 9
@akcjape: miałem podobny przypadek miesiąc temu (błąd P0340), Nissan z 2004, jako że jest to auto "zapasowe" to nie bałem się ingerować i spróbowałem samemu naprawić, kupiłem czujnik z Allegro za 79zł i się udało, naprawa to jest tylko jedna śrubka, nie da się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M3x_pl: no u ciebie to czujnik rozrządu, do korbowego dostanę się tylko od spodu, więc trudniej. Kupiłem czujnik, ale coś czuję że to nie wystarczy. W każdym razie jak już byś pojechał z tym autem do mechanika, to gdzie? Almera, Primera?
@M3x_pl: Spodziewałem się niespodzianek i je miałem. Próbowałem wymienić ten czujnik - nie udało się - nie mogłem go wyciągnąć. Trochę nim poszarpałem i poobracałem na boki, oczywiście odpiąłem wtyczkę. Potem skasowałem błąd. I od tej pory, kilka uruchomień (odpala ok, bo na checku było z tym źle) i błąd nie wrócił, a przejechałem kilkanaście km.¯\_(ツ)_/¯ Co prawda silnik nie pracuje dobrze, ale to już od dawna.