Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości: Czy Twój osobisty światopogląd (w moim przypadku wolnościowy i ateistyczno-agnostyczny ( ͡º ͜ʖ͡º) jest na tyle przemyślany i dopasowany do Ciebie, że wyraziłbyś/wyraziłabyś zgodę na to, aby wytatuować sobie jego symbole na ciele?


#pytanie #libertarianizm #ateizm #agnostycyzm #rozkminy #wolnosc
Pobierz wygolony_libek-97 - Tak z ciekawości: Czy Twój osobisty światopogląd (w moim przypadk...
źródło: comment_1653931121RI0CYg4jKq6Zo7w7ngmNrj.jpg

Czy byłabyś/byłbyś gotowy na to, aby je sobie nanieść?

  • TAK 17.6% (12)
  • Tak, ale bezpłatnie 11.8% (8)
  • Raczej NIE 16.2% (11)
  • Nigdy przenigdy, nawet gdyby mi za to płacili 54.4% (37)

Oddanych głosów: 68

  • 19
@wygolony_libek-97: Nie, z dwóch powodów:
1. Tatuaże mnie wręcz odpychają, dobrowolnie bym się tak nie oszpecił.
2. Tylko człowiek głupi nie zmienia poglądów. Staram się swoje poglądy non stop rewidować i poddawać krytyce. Nawet w ciągu 5-10 lat widzę istotne zmiany w wielu kwestiach. Nie wiem czemu ludzie stałość poglądów postrzegają jako zaletę - w moich oczach to wada.
@GaiusBaltar: Oczywiście mi tutaj nie chodzi o robienie sobie ze skóry jakiegoś wielkiego malunku.

Tylko o jeden czy drugi tatuaż związany z tobą, z twoją osobą. Tak jak np. tatuaże zawierające grupę krwi, datę urodzenia, czy ważne dla ratowników informacje medyczne.

Czy jesteś na tyle przekonany, na tyle już dorosły umysłowo i ustatkowany w swoich przyzwyczajeniach...że mógłbyś to sobie nawet nanieść, w sumie.
@GaiusBaltar: A tak swoją drogą: to może ludzie stałość poglądów postrzegają jako zaletę-bo potem na scenie politycznej masz takiego Janusza Palikota, który w latach 90. już jako całkiem dorosły człowiek zdążył przyzwyczaić do siebie ludzi jako oddany katolicki publicysta. Po to, aby w następnej dekadzie z wielką pompą zrywać wszelkie swoje więzi z Kościołem i kościelnymi ( ͟ʖ)
@wygolony_libek-97: Moje poglądy są przeze mnie bardzo przemyślane i są bardzo w zgodzie ze mną, ale kompletnie nie trafia do mnie pomysł robienia sobie tatuażu nawiązującego do tego. Może jakby jakiś naprawdę mnie zainteresował to kto wie. Ale póki co takiego nie widziałem. Zresztą mowa jest stricte o symbolach, więc najprawdopodobniej nic z tego
@wygolony_libek-97: No właśnie to był jedyny typ jaki przyszedł mi do głowy, który w sumie być może bym sobie dał wytatuować. No ale to już jest bardziej bekowy symbol, nawet mimo tego, że dotyka on bardzo poważnych spraw.
Po prostu to by wynikało bardziej z heheszków niż jakiejś mojej straszliwej wczuty w to wszystko.
@wygolony_libek-97: Nigdy, chociaż jestem już, jak na moj wiek, całkiem mocno wydziarany. Poglądy powinny być płynne i zmieniac sie wraz z tym, jak zmienia sie swiat. Nie wyobrazam sobie kiedykolwiek uznać, że już zawsze będą stałe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spokoju: @znicz ale są przecież pewne idee, filozofie życiowe, systemy światopoglądowe-które w swych założeniach są uniwersalne i ponadczasowe. ||

Raczej wiadomo, że skrajne prawackie/lewackie poglądy to ciężka sprawa, aby być nim autentycznie oddanym. Ale są też takie, które całkiem dobrze są dopasowane do płynności świata.

Gdzie ludzie, którzy się z nimi identyfikują (σ ͜ʖσ) nie zmieniają ich-pomimo
Czy jesteś na tyle przekonany, na tyle już dorosły umysłowo i ustatkowany w swoich przyzwyczajeniach...że mógłbyś to sobie nawet nanieść, w sumie.


@wygolony_libek-97: Jeśli osiągnę pewność, że moje aktualne przekonania są jedynymi słusznymi, oznaczać to będzie tylko jedno - że przestałem czytać, przestałem podważać swoje przekonania, i zamiast tego wgrałem sobie do mózgu "autopilota intelektualnego" w postaci jakiejś ideologii czy religii. Mam nadzieję, że taki dzień nigdy nie nastąpi.

A tak
@wygolony_libek-97: Oj uwierz mi, z czego jak z czego, ale z libertarianizmu akurat wielu wyrasta xD.
Chodzi po prostu o to, ze nigdy nie wiesz co wydarzy sie w twoim zyciu. Nie istnieją jedne, niepodwazalnie sluszne poglądy, więc nie mogę nigdy byc pewien, że moje przekonania sie nie upłynnią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spokoju: co do akapitu numero uno to ja akurat do libertarianizmu dorosłem (ʘʘ) uznając, że tak jakoś naprawdę pasuje mi on osobiście, i nie ma lepszego dopasowania.

Co do akapitu Nr. 2-to cóż, tego nikt nie wie i wiadomo, że nie dla wszystkich dane coś będzie słuszne, nawet w "lekkiej" wersji światopoglądowej.

Ale jak ktoś jest dość rozumny i rozmyślał nad tym-i nic lepszego nie znalazł-to raczej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@#!$%@?: czyli tak daleko a tak blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie.

No i taki tatuaż "światopoglądowy" byłby dość oryginalny. Jakbyś stracił życie, pamięć czy przytomność-to by cię mogli po nim odszukać.

...skoro już zdarzały się przypadki, że po pierwszym lepszym tatuażu smoka-identyfikowano tych zakopanych jako NN
które w swych założeniach są uniwersalne


@wygolony_libek-97: zostałem wychowany na przykładnego konsumenta dóbr wszelakich, jednakże w głębi duszy krzyczy do mnie anprim, szepcze mi "zostaw to" "zostaw, wyjedz na Wyspy Kanaryjskie i zamieszkaj w jaskini" i nie ma w tym ironii. "Duchowo" anprim jest mi najbliższy