Wpis z mikrobloga

Taka luźna refleksja offtopowa mnie naszła po moich ostatnich negatywnych komentarzach więc kajam się.

Miałam sporo do czynienia z telewizją swego czasu, zawsze ciągnęło mnie do szklanego ekranu. Jednak nie ma bardziej zepsutego świata, a jak dowiedziałam się jak wyglądają kulisy, to włos się jerzy na głowie.

Większość kobiet po programach reality show szybko zaczyna się poprawiać. Niekoniecznie dlatego, że zawsze chciały ale nie miały okazji, ale dlatego, że spotyka je tak olbrzymi hejt, że same zaczynają wierzyć w swoją beznadziejność.

TVN i Polsat są najgorsze. Castingi do programów, prowadzone przez "psychologów" zwykle próbują Cię "złamać" - wyciągnąć najgorsze wspomnienia, najbardziej emocjonalną reakcję. TV szuka łzawych historii, czegoś co się sprzeda. Pytania są bardzo szczegółowe i intymne, a jeśli odpowiesz to odpowiedzi na zawsze trafiają do archiwum.

Im więcej TV mówi o tolerancji tym gorzej wygląda od kulis. Najgorsza osoba jaką spotkałam to zdecydowanie Blania - stara patusiara, która wyzywa wszystkich od kur** .

Sama się sobie dziwie, że tak łatwo o tym wszystkim zapomnieć oglądając program, ale uwierzcie, Ci ludzie mają robioną siekę z mózgu, produkcja ciągle z nimi rozmawia i podpowiada co będzie dla nich "lepsze" - czyt. Lepiej się sprzeda w TV. W dupie mają uczestników i ich los, to tylko maszynka do kręcenia hajsu.

Dlatego cofam to co pisałam o uczestnikach w ostatnich dniach, przepraszam jeśli kogoś uraziłam, nikt nie dał mi prawa żeby ich oceniać, a to co widzimy na szklanym ekranie daje nam tylko iluzję, że wiemy jak było.

Żadne heheszki na wykopie nie są warte krzywdy drugiej osoby, a większość osób, zwłaszcza tak młodych, które zgłaszają się do programów, nie ma pojęcia co naprawdę ich czeka.

#hotelparadise
  • 11
@MoccaC: mi jest szkoda dzieci które nie mają wpływu na to,że pochodzą z biednej rodziny bądź ich wygląd odbiega od ideałów i są przez to hejtowane. Nie umniejszam osobom z show- nikt nie zasługuje na obrażanie ,ale wyrażam swoje zdanie tutaj ,a nie idę wypisywać wyzwiska na ich publicznych profilach. Niestety ,taka jest prawda,że jest dużo uczestników -kolegów innych osób ,które były w takim samym formacie . Myślicie ,że nie wiedzą
@MoccaC: skoro się obracasz w tym środowisku to z pewnością masz rację i nie chcę tego podważać. Jednak z drugiej strony nie wszyscy są hejtowani. Są ludzie którzy w programach wypadają naprawdę całkiem dobrze. Hejtowani są Ci, którzy pokazują swój okropny charakterek. Tego nie da się ukryć będąc pod okiem kamer kilka miesięcy. Jak ktoś jest wredny to widać to od razu, a jak ktoś ma rozum to nie da sobie
To jest tajemnica, ale poliszynela. Nie przeczytalam nic, czego nie wiedzialam wczesniej - mowia o tym najbardziej otwatcie byli uczestnicy top model, wszystkie castingi wygladaja podobnie (a raczej pre-castingi). Sa w takich programach ludzie, ktorzy wiedza na co sie pisza, bo albo znaja juz format albo znaja format i dostaja sie po znajomosci (agencja gjacza). Akurat hotel nie wywleka tak ckliwych historii, chyba, ze sami uczestnicy chca o tym powiedzieć, gdzie w
@MoccaC Nie tylko kobiety po tego typu programach poprawiały swoją urodę, Krystian z 3 edycji po botoxie miał opadnięte usta, Paweł Tyburski z LI też sobie spieprzył twarz. Głównie są to jednak wymiany barterowe,reklama za usługę i to jest najbardziej kuszące.
@MoccaC dlatego trzeba rozróżniać dwa światy - szklany ekran i prawdziwy świat. To, że ktoś się #!$%@? zachowuje to nie znaczy, że jakbym go widziała to bym go spaliła na stosie ¯_(ツ)_/¯ prawdopodobnie olałabym człowieka, bo oceniam go w tv tak jakbym oceniała jakąś postać z serialu xD