Wpis z mikrobloga

Manager poza waszymi plecami uzgodnił z Product Ownerem i klientem deadline na dostarczenie jakiejś funkcjonalności dla klienta. Jestem programistą odpowiedzialnym za tą funkcjonalność ale nierealne jest zrobienie jej na UoP bez darmowych nadgodzin. Czy wzięcie w takim przypadku L4 od psychiatry z powodu stresu, problemów ze snem będzie w porządku?

#korposwiat #java #programowanie #pracbaza #pracait

Odpowiedz

  • Nie 15.7% (268)
  • Tak 84.3% (1434)

Oddanych głosów: 1702

  • 87
@bootcamp_java_developer: Absolutnie niczym się nie przejmować, pracuj normalnie, solidne 8 godzin i zero bezpłatnych nadgodzin. Cała odpowiedzialność spoczywa na osobie która ustaliła termin - z tobą nic nie było dyskutowane więc jesteś kryty
Zakładam też że pracujesz w pseudo scrumie skoro masz product ownera. Warto tu powiedzieć ze w prawdziwym scrumie decyzja o tym ile pracy wymaga dana funkcjonalność należy tylko i wyłącznie do scrum teamu.
Zdradzę ci też pewien trik
@Niedobry:

Zostal oszukany pierwszy. Oszustom nie nalezy sie normalne traktowanie


Ludzie odpowiedzialni za ustalanie terminów ustalili termin.
Oszustwo stulecia.

Ale im dopiecze jak weźmie L4!
W pięty im pójdzie! ;)))

@Niedobry:

A i Ty masz sporo za uszami widze.

Ty też idź na L4 na głowę, należy się.
@cotidiemorior: akurat pracuje jako kierownik projektu co prawda nie w IT ale czuję sytuację, wyobraź sobie że masz projekt i pracuje na niego dwójka ludzi, akurat ta osoba która jest potrzebna do zrobienia roboty #!$%@? na l4 i już wiesz, że jesteś w dupie, masz 2 tygodnie do oddania tematu. Z resztą OP jak ma fobie to może zawyżać czas potrzebny na zrobienie roboty bo jest cykorem który nie potrafi pracować
@cotidiemorior: uf całe szczęście z ciebie zwykły robol który może ponarzekać na swojego poganiacza, jak ma fobie to niech się zwolni i nie zajmuje etatu, wolę mieć w zespole kogoś konkretnego na kim mogę polegać niż taką cipę która ucieknie jak coś trzeba dowieźć. OP pewnie zrobił 15h nadgodzin przez ostatni kwartał i płacze jakby go batem ktoś smagał po plecach.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jednakenergetyk: nie muszę narzekać bo mam normalnych przełożonych a nie jakichś cweli dla których jestem #!$%@?ą, cipą i śmieciem jak nie traktuję pracy jak całego życia. Gdybym trafił na takiego jak ty to bym się od razu zwolnił. xd
@cotidiemorior: całe szczęście u nas zatrudnia się normalnych ludzi więc nie ma problemu z osobami które za karę pracują a kierownik jak coś od nich oczekuje to jest poganiaczem, jak sobie nie radzi to może mu kogoś przydzielić do zespołu ale lepiej nic nie mówić tylko l4 na głowę wziąć.
@JanNiezbednyX:
#!$%@? Janusz.
Ja sie z Wami parchy nie uzeram juz latami.
Ja dla Pana Niemca robie juz od dawna i na zadne L4 nie musze isc bo nikt mnie nie wykorzystuje.
Tylko szanuja i placa odpowiednio do wlozonych skilli i pracki. A jak chca mi cos "dolozyc" to najpierw grzecznie i z szacunkiem pytaja czy sie podejme i za ile. Ewentualnie.
Ale tego nigdy nie zrozumiesz.