Wpis z mikrobloga

Katowiczanie! Czy warto mieszkać w #katowice? Z narzeczonym zastanawiamy się nad przeprowadzką z #wroclaw do Katowic właśnie. Mieszkamy tu 8 lat i powoli Wrocław nam obrzydł - jakość powietrza, patodeweloperka i wycinanie wszelkich terenów zielonych pod apartamentowce inwestycyjne ~20m2, tłok, korki i ceny mieszkań sprawiają że coraz trudniej się tu żyje, a perspektywy dla młodych (lvl 27) są coraz gorsze. Prowadzimy raczej spokojne życie, bez nocnych wypadów na rynek, więc nawet z tego nie korzystamy. Mieszkamy i pracujemy raczej na obrzeżach, więc czasem myślę że równie dobrze moglibyśmy mieszkać gdziekolwiek. W naszych branżach znalezienie pracy nie jest żadnym problemem. Na korzyść Katowic przemawia bliskość rodziny (mieszkają w Zabrzu, więc idealna odległość żeby być blisko ale nie za blisko) i fakt że to aglomeracja, więc ludność jest trochę rozproszona, ale komunikacja międzymiastowa jest sensowna. Słyszałam też o dużej ilości terenów zielonych, co jest dla nas atutem. Dawno tam nie byłam, a słyszałam że miasto bardzo intensywnie się rozwinęło przez ostatnie 10 lat. Jak wam się tam żyje i mieszka?
  • 18
@2403 masz rację, właśnie sprawdziłam srednie odczyty. Mój boże, da się tam oddychać? Bo ja w gorszych dniach we Wrocławiu czuję się niekomfortowo. Dzięki!
@Bazyliowa Czuję w tej wypowiedzi jakaś życiowo-emocjonalną rozterkę, a nie racjonalną rozkminę.
Powierzchniowo Wrocław pod względem zieleni jest bardzo dobrym miastem jak na nasze warunki, jakość powietrza jest podobnie zła jak w innych miastach. Do Zabrza stąd dalej, to na pewno ¯_(ツ)_/¯

Ale ogólnie brzmisz jakbyś nie wiedziała czego chcesz tak naprawdę.
@kfiatek_na_parapecie:

jakość powietrza

Jak wyżej, jedna z większych wad Górnego Śląska. Przy czym często największe zanieczyszczenie ma charakter mocno lokalny, bo np. mieszkasz w dolinie przy ogródkach działkowych. W ramach jednego miasta może być dużo lepiej lub dużo gorzej

patodeweloperka i wycinanie wszelkich terenów zielonych pod apartamentowce inwestycyjne ~20m2

Patodeweloperka to niestety wada prawie każdego polskiego miasta, bo sensowne podejście do urbanizacji właściwie nie istnieje. W samych Katowciach póki co zieleni
@Bazyliowa: Dla mnie chyba największą wadą Katowic jest to jak mało się tu "dzieje", w takim sensie że koncerty i imprezy które mnie głównie interesują są najczęściej w Warszawie lub Krakowie. Jest za to kilka festiwali (typu Tauron Nowa Muzyka, OFF Festiwal) które mnie osobiście interesują dużo mniej, ale są właściwie w zasięgu spaceru.

Jak chcesz coś więcej wiedzieć to uderz na priv
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bazyliowa: mieszkalam we Wroclawiu kiedys, ale to miasto dla mnie jest zbyt zatloczone. W Katosach mieszkam 1.5 roku, i naprawde mieszka mi sie tutaj super. Sama nie jestem typem imprezowiczki, raczej preferuje odpoczynek w domu, na spacerze wsrod zieleni. Jest w pyte. Korki jakims cudem omijam, szybko nauczylam sie topografii miasta, nie przytlacza ilosc turystow, poletzam. Tylko z powietrzem jest dosyc kiepsko w centrum gdzie mieszkam xD ale cos za cos.¯\_(ツ)_/¯
@Bazyliowa: Katowice są super! Przeprowadziliśmy się z różową z Gdańska prawie rok temu i mieszka nam się bardzo dobrze. Dużo terenów rekreacyjnych, jest co pozwiedzać, blisko w góry (dla mnie bardzo ważne) - miła odmiana od północy i morza, gdzie mieszkałem 26 lat.