Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile osób w Polsce żyje w "zawieszeniu", nie kupuje nieruchomości, nie bierze kredytów, nie inwestuje, po prostu pracuje sobie zdalnie w oczekiwaniu, kiedy ten kraj sobie wreszcie rozwali ryj o krawężnik :)
Przynajmniej ja tak mam, nie wiem czy chcę mieszkać w Polsce, nie wiem w jakim mieście, nie wiem co chcę tutaj na dłuższą metę robić, czy zakładać rodzinę, etc. a mam 33 lata xD

#ekonomia #bekazpisu #pieniadze #nieruchomosci
  • 131
@kendyl: kumpel (Hiszpan) z roboty co mieszka pod Madrytem mówi że 1/3 dzieci w szkole jego córki to Polacy xD. Na południu w Andaluzji też nas podobno dużo.

@Omicron: mam bardzo podobnie tyle, że ja nie lubię czekać i zwykłem mawiać, że "coś trzeba robić" więc finalnie poczynię jakieś kroki inwestycyjne w PL pomimo stóp, inflacji itp. Generalnie płynę bez mapy i idę za głosem serca bo to mi najlepiej
No offence ale #beka z ludzi uzależniających swój dobrostan od szerokości i długości geograficznej miejsca zamieszkania. No chyba, że Somalia ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Hug0Stiglitz: Nie każdy ma możliwość zarabiania zdalnie. Wykazujesz się teraz ignorancją i pychą. Mówię ci to jako ktoś kto sam zarabia zdalnie.
Ciekawe ile osób w Polsce żyje w "zawieszeniu", nie kupuje nieruchomości, nie bierze kredytów, nie inwestuje, po prostu pracuje sobie zdalnie w oczekiwaniu, kiedy ten kraj sobie wreszcie rozwali ryj o krawężnik :)


@Omicron: Kurde, to ja.
@Omicron: Ja z narzeczoną wzięliśmy jednak kredyt ale rozmyślenia o wyjeździe do innego kraju (np. Szwajcaria) już co raz mocniej. Tutaj państwo odbiera chęci do życia, choć nie mam krzywdy w życiu… A będzie tylko gorzej (31 w tym roku here)
@Omicron: Przynajmniej za to masz wszystkie możliwości otwarte. Trochę (choć względnie niedużo) znajomych ma już dzieci, kredyty i brak możliwości zmiany czegokolwiek. Jeżeli chciałbyś spróbować wyjazdu za granicę - to prawdopodobnie masz na to najlepszy czas :)
@Omicron: Ja zupełnie odwrotnie, również niespełna 33 lata. Mieszkanie na kredyt w 500 tys. mieście, ale na jego obrzeżach. Kupione w 2016 roku, gdzie jego rynkowa cena wzrosła już ponad dwukrotnie. Oszczędności pozwalające na spłatę tego kredytu natychmiast i jeszcze raz tyle by zostało.
Żona i jedno dziecko. Praca w kraju ale dobrze płatna chociaż wysoko opodatkowana (#polskinielad i UoP - więc podatek dochodowy, składka zdrowotna i emerytalna daja sie odczuć).
@Omicron: ja tak troche mam. Mimo ze rodzine już mam. To się zastanawiam czy jest sens tu zostawać. Troche hajsu odłożone. Jak patrze na te klitki w Polsce to wole zapolować na loterie wizowa, poszukac w korpo możliwości przeniesienia do USA i szukać czego na Florydzie
@LongWayHome: Ja po roku pracy w PL po studiach inżynierskich, żyjąc we Wrocku byłem w stanie odłożyć 0zł po roku. Zobaczyłem warunki kredytów, otworzyłem excela i wyszło mi - wydupiaj. Mam teraz lekką pracę w Niemczech ze skromną płacą ale przez 2 lata odłożyłem 25k euro.

Jak jesteś obrotny, pewny siebie, pracowity i mądry to pewni poradzisz sobie w PL i w Niemczech, ale jeżeli jesteś bojaźliwym leniwym dzbanem bez umiejętności