Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, jak nosić aparat w górach poza plecakiem, mam canona 5d II i wyciąganie go z plecaka jest dość czasochłonne, a noszenie na szyi mocno niewygodne. Wiem o istnieniu Claw Gripa od Ulanzi, a także różnych pasów reporterskich, ale nie używałem żadnego z nich. Ktoś mógłby się wypowiedzieć o powyższych lub innych sposobach?

#fotografia #gory #tatry
  • 15
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Carmina_burana: na każdej stronie foto po wpisaniu w google "jaki aparat wybrać" jest napisane, że na wycieczki w góry bierze się coś małego i lekkiego a nie taką kobyłę. Jeszcze powiedz, że obiektyw typu 75-200mm, bo robisz zdjęcia ptaszkom latającym w chmurach i nie wstanę do jutra z podłogi ze śmiechu.
a noszenie na szyi mocno niewygodne


@Carmina_burana: mi się zdarzało nosić na ramieniu (zwisający w dół pod pachą), albo z ramienia pod przeciwległą pachę, no ale daleko tak też nie zajdziesz, a na mocniejszą wspinaczkę to plecak chyba tylko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Carmina_burana: również polecam rozwiązania peak design. Ale jeszcze są takie plecaki z boczną kieszenią na aparat, który tylko lekko zsuwasz z jednego ramienia i masz łatwy dostęp.
@bellazi: xd, nie wiem w sumie co Ci odpisać, ale jedyne co mi się narzuca to "nie zesraj się". Jak masz zamiar tak pisać to zapraszam na tag przegryw. Tam jest wystarczająca ilość jadu. Po za tym używanie google w taki sposób do wyboru aparatu to poziom o jakim nie chcę z Tobą rozmawiać

@Nitro_Express: zazwyczaj biorę go na jednodniowe wycieczki, rzadko, a nawet w ogóle na trasy kilkudniowe, gdzie