Wpis z mikrobloga

1676 + 1 = 1677

Tytuł: Córka łupieżcy
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788308043059
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 138
Forma książki: książka
To mój pierwszy kontakt z Dukajem, trochę nieudany.
Początek był nawet intrygujący, poznajemy Zuzannę, trochę jej życia, trochę świata, jakieś zalążki fabuły. Akcja idzie do przodu, no i w sumie tyle, akcja idzie do przodu a jestem znudzona.
Większość wprowadzonych postaci była bez sensu, nie odczuwało się ich braku, każdy miał jedno zadanie do wypełnienia wobec głównej bohaterki i niestety czuć było, że jego żywot obraca się wokół tego. Mogłoby ich nie być, mógłby to być ktokolwiek, sens pozostałby ten sam.
Czytało mi się dosyć łatwo, trochę się bałam neologizmów i zupełnie nowego świata, ale niepotrzebnie. Przyczepię się jednak do tego, że książka jest chaotycznie napisana, akapity jakby nie pasowały do siebie. Czasami przewracałam stronę i myślałam, że coś ominęłam, bo przecież niemożliwe, że to byłby ciąg dalszy - ale był. Trochę chaosu lubię, ale ten mnie niespecjalnie urzekł. Poza tym niektóre dialogi były naprawdę słabe.
Mimo wszystko autor mnie nie zniechęcił do siebie, aczkolwiek mam nadzieję, że jeśli po coś innego faktycznie sięgnę, to okaże się to być lepszą książką. A "Córkę łupieżcy" polecam do tramwaju, bo zajmuje mało miejsca i czasu, no i można przerwać właściwie w każdym miejscu, bo akapity i tak często się nie kleją.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
totalnastabilizacja - 1676 + 1 = 1677

Tytuł: Córka łupieżcy
Autor: Jacek Dukaj
Gatun...

źródło: comment_1654269714lSh8KRfyG9q1okaBWj5POd.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2015-04-17 - Użytkownik j.........i ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Extensa