Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zajmuje się #programowanie w #java od 10 lat, hobbystycznie programuje jeszcze dłużej. W swojej karierze dorabiałem ify do kilkunastoletnich projektów, byłem team i tech leadem, napisałem „język programowania” z pseudo biznesowego na komputerowy. Aktualnie siedzę w firmie gdzie jest 2k mikroserwisow.
Nie robię Ama, ale trochę się w życiu nudzę i mogę nagrać na YouTube kilka filmików o programowaniu. Dajcie listę tematów o czym chcecie posłuchać to nagram co ciekawsze

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629bbc05b9624c27ef67ffbb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@iiipablo: Na podstawie doświadczenia i wiedzy. Nie wierzyć blogerom, którzy piszą monolit jest passe, rób mikroserwisy lub jeszcze lepiej serverlessy oraz że relacyjne bazy to legacy i tylko NoSQL
@markaron: jasne. Ale mi chodzi o rozwinięcie tematu w stronę, że przy takich warunkach warto wybrać architekturę hexagonalną, a dla innych super będzie CQRS, a jeszcze w innym przypadku nie ma się siłować i CRUD zrobi robotę.
@iiipablo: Ale na co liczysz, że ktoś Ci udzieli złotej rady, kiedy użyć jakiej architektury? To przychodzi z czasem wraz z nabytym doświadczeniem i jest zależne od masy czynników. Wyboru architektury nie da się sprawdzić do prostych wyrażeń typu IF a, b, c THEN this1 ELSE IF a, c, d THEN ... itd.

Piszesz o CQRS i kiedy użyć? Ale co masz na myśli przez CQRS? Prostą implementację z jedną bazą
@markaron: OP się pyta to do niego kieruję interesujący mnie temat. Jasne, że nie jest to zero jedynkowe. Tak jak piszesz zależy od rozpoznania wielu czynników. Pytam więc go o jego doświadczenie w temacie, czym może się podzielić i co doradzić.

O wchodzenie w szczegóły implementacji czy ich znaczenie tu nie pytałem.