Wpis z mikrobloga

@inny_89 kim grales? Kolega ma wszystkie dodakti to czasami wychodzilo nam kilka dni gry aby skonczyc.

Talizman jest tak zalezny od szczescia przy rzucie kostka ze to az smieszne. Masz najmocniejsza postac. Trafia na ciebie smierc, rzucasz koscia. Umierasz lmao xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inny_89: pewnie zaczęliście o 14 xD a tak serio - ile zeszło? Pytam bo fizycznie ostatni raz grałem za dzieciaka, a na komputerze z tylko jednym kumplem zeszło chyba z 5h licząc że to dużo szybciej jednak idzie na ekranie.
  • Odpowiedz
@cerbera: Grałem Zabójcą. Właśnie jego umiejętność "sztyletowanie" to jest OP moim zdaniem. Dużo silniejszego przeciwnika udało mi się "zdjąć z planszy" bo nie doliczał mu się rzut kością podczas walki.

Ta gra jest faktycznie bardzo losowa ALE całe piękno tej gry polega na minimalizowaniu ryzyka.
Czyli jest to moim zdaniem taki miks Pokera i chińczyka. :D Masz niewiadomą i kalkulujesz ryzyko w głowie i wtedy wybierasz "opcja A albo opcja B"
  • Odpowiedz
@inny_89: jak pisałeś o tym, że należy minimalizować ryzyko, to od razu przypomniał mi się wspomniany przez Ciebie film.

Dla mnie dodatki są spoko, wprowadzają wiele różnych zakończeń i niekoniecznie trzeba się tylko wzajemnie ciosać, jak wspomniałeś. Czasem ze znajomymi lubimy polatać za listami gończymi, pokonać Pana Podziemi, czy uzbierać 20 złota i dopiero lecieć do korony. Ba, są też nawet zakończenia kooperacyjne. Każdy znajdzie w grze coś dla siebie.
Moja
mamabijeatataniezyje - @inny_89: jak pisałeś o tym, że należy minimalizować ryzyko, t...

źródło: comment_1654467613X41xTYzU7qzUEv1I7PnP89.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mamabijeatataniezyje: pieknie to wygląda! Zazdroszczę i gratuluje kolekcji!

Ja może jeżeli chodzi o dodatki z planszami to trochę mało obiektywny w tym jestem bo niestety nigdy nie przyszło mi na żywo zagrać w Talismana z takimi dodatkami. Jedynie w wersje na PC tak grałem i to z botami więc jak sobie porównałem "fajność" rozgrywki z rodziną/znajomymi w Talismana podstawowego vs digital wersja z wszystkimi bajerami ale z botami no to mi
  • Odpowiedz
@mamabijeatataniezyje: ależ ogień! Nigdy za specjalnie nie interesowałem się Kataklizmem bo jak tylko usłyszałem kiedyś, że "podmienia" się główna planszę to uznałem, ze to słaby pomysł ale teraz po tej recenzji co podlinkowałeś to z chęcią bym sobie w takiego Talismana pograł :D

Skąd jesteś? Wpadam na Talismana xD
  • Odpowiedz
@inny_89 talizman moze niezle irytowac gdy majac zajebista przewage, giniesz przez rzut koscia. Klimat ma swietny mechanike dla dzieci ktore nie rozumieja ze wygrana/przegrana zawdzieczaja losowi
  • Odpowiedz
@cerbera: No nie w 100% dzięki losowi. Masz gamę elementów mechaniki, które zmniejszają losowość i znaczaco zwiększają Twoją szansę na wygraną. Jednak to fakt, większość rozgrywki to jednak loteria... ale jaka przyjemna! :D
  • Odpowiedz