Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wpadła mi działka #rod takie maleństwo 100m2, a jako iż, nie mam żadnych narzędzi, chce zacząć od kupna podkaszarki.
Na tym ROD niestety nie ma prądu, a myślę że spalinowa na 100m2 to trochę przyrost formy nad treścią - wybór pada na podkaszarke akumulatorową.
No właśnie, tylko jaką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zauważyłem że w Lidlu jest teraz "PARKSIDE® Akumulatorowa 20V PRTA 20-Li C3" za 149zł + 139zł aku 20V 2 Ah z ładowarką (nie ma dostępnej 4 Ah w sklepie internetowym Lidla).
Nie mam nic z serii Parkside lub odpowiednika z biedronki, a więc i tak muszę kupić aku.
Czy w tej cenie to najlepszy wybór czy może jest coś lepszego a niedużo droższego?
Załączam próbkę trawy i chwastów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dzialka #trawnik #ogrodnictwo
langigd - Wpadła mi działka #rod takie maleństwo 100m2, a jako iż, nie mam żadnych na...

źródło: comment_1654414554OUV7JS7MT84p1Shqo4g7E0.jpg

Pobierz
  • 21
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@langigd: mam podkaszarkę i to jest dramat. Pierwotnie na aku chodziła do 30minut, co przy mizernym tempie pracy tego kaszlaka zdecydowanie nie wystarczy. Zmodyfikowałem aku na pakiet plecakowy - przegrzewa się, a tempo pozostało mizerne.
Polecam z całego serca bylejaką tanią, spalinówkę za te 4 stówy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henpl: Wolałbym się ograniczyć do jednego zakupu lub ew. wypożyczyć spalinową na skoszenie tego co wyrosło przez te 2 lata a potem pójść w akumulatorową.
@pierzak: Ta z Lidla z 4 Ah ma niby ok. 50min ciągłej pracy, co myślę, że spokojnie starczy na 100m2
@langigd: powinna dać rade, to jest tylko 100m. I pewnie też nie cała będzie do koszenia. Zawsze można dokupić akumulator. Wypożyczyć też można. A jak masz jednorazowo to zrobić, to popytaj może jakiś znajomy lub rodzina pomoże
@langigd mam działkę 300m i podkaszarke ryobi z aku 4.0ah i wystarcza bez problemu na ponad pół godziny koszenia. Nie robi hałasu nie trzeba wozic śmierdzącego paliwa i jeszcze mieszać z olejem. Jakbyś miał łąkę 1000m to wtedy spalinowa
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@langigd: wiesz co, jakby miała wystarczającą moc, to bym się nie przejmował. Ale mi się po byle gałązce łamie ostrze koszące, hałasuje na 80dB, na długiej trawie do pół łydki się zatrzymuje, a trawa lubi się owijać dookoła rotora, co dodatkowo przeszkadza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@re_plenish: No nie mam prądu, bo na tym Rod w Gdańsku nikt nie ma, ale działka jest z 300m od mojego bloku, więc nie mam daleko do ładowarki. A jeżeli chodzi o przechowywanie to i tak wołałbym już piwnicę, bo na rod to wiadomo, wszystko co ma jakąś wartość to znika w czasie zimy.
@pierzak: No niestety nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo ja amator, widziałem jedynie że
@langigd: Nie wygłupiaj się, tylko kup najtańszą kosę spalinową, nawet używaną (nie będzie żal jak zajebią). Te budżetowe podkaszarki akumulatorowe nadają się najwyżej do poprawek w rogach, wokół drzewek itp. po koszeniu właściwą kosiarką.

A i na pierwsze koszenie wypożycz jakąś sensowną kosę z nożami zamiast żyłki.
Załączam próbkę trawy i chwastów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@langigd: Czytam różne wypowiedzi pod Twoim wpisem. Jedni chwalą akumulatorową, inni spalinową.
Jednym śmierdzi paliwo, inni patrzą od strony praktycznej.
Z mojego doświadczenia.
Zapuszczona działka wymaga solidnej kosy, a nie podkaszarki. Są tam różne chwasty.
Jeżeli chcesz na tej działce sadzic jakieś warzywa, kwiaty, odpuściłbym sobie pryskanie środkiem chwastobójczym, tylko wykosić nisko i powtarzać, aby niepożądane rośliny nie
@henpl:

podkaszarka na aku to sobie mozesz trawienke pod


Ja używałem podkaszarki aku makita.

100m2 to bym ci opierdzielił pewnie na 2 bateriach.

Tylko kosa kosztuje 1300 i aku 300 ¯\_(ツ)_/¯

Jak kupujesz gówno to sie do niczego nie nadaje.

@powsinogaszszlaja

Zapuszczona działka wymaga solidnej kosy, a nie podkaszarki


Zgoda. Wypożyczyć, raz, dwa razy spalinowke z napędem. A potem śmiało aku. Tylko porządną.
@langigd: kupiłem do podkaszania trawy jakąś z aliexpress za ponad 100 zł. Dała radę, ale wszytko było krzywe :D ale odpowiadając na pytanie - tak, da radę (ja mam rod 250m). Polecam natomiast, na pierwszy raz po prostu wypożyczyć spalinową (nawet nie z linką, a z nożem). Koszt ok. 50 zł (2 lata temu), a po prostu jedziesz i nie myślisz o niczym. Potem możesz się bawić w podkaszanie, jak już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dzięki za podpowiedzi, w takim razie zacznę od wypożyczenia spalinowki, a ew. potem będę się bawił w podkaszarki