Wpis z mikrobloga

Ktoś ma może doświadczenia pracując zdalnie z państw typu Tajlandia, Indonezja, Wietnam? Pracuje jako BA w IT, wynajmuje w Polsce mieszkanie, mam 24 lata i w sumie zaraz kończę magisterkę, nie mam baby ani żadnych zobowiązań. Chciałbym wyjechać i sobie gdzieś pomieszkać w egzotycznych krajach. Jak to wygląda ze znalezieniem pracy w IT? Można tam mieszkać i pracować dla firm zachodnich? Jak to jest ze strefą czasową i pracą? #pracbaza #programista15k #korposwiat #emigracja #pracazdalna #informatyka
  • 5
@dexterpol no to po kolei:
Mam doświadczenie
Szukanie pracy jest łatwe, trudnej z zatrudnieniem - jeśli nie b2b, to musisz mieć lokalną wizę pracowniczą, albo lecieć na krzywy ryj na polskich papierach.
Strefa czasowa to po prostu praca na drugą zmianę - jesz lunch, idziesz do roboty, kończysz koło północy
@dexterpol: Freelance, B2B, pracujesz skad chcesz za $80-100/h jesli ogarniasz angielski biegle i jestes dynamiczny

Wychodzi duzo wiecej za godzine bo mozna sie #!$%@? :) Ale dynamina musi sie zgadzac zeby klienci byli twoimi przyjaciolmi.
@dexterpol: Byłeś kiedykolwiek w jakimś z tych krajów? Bo rzeczywistość wcale nie musi być taka piękna. Ja po krótkim pobycie w Tajlandii za nic nie chciałbym tam mieszkać dłużej.
@Strus: Ty gdzie byłeś w Tajlandii i co Cię najbardziej zraziło? Byłeś też w innych krajach? Ja w zeszłym roku zimowałem 3 miesiące w Melsyku, teraz szukam miejsca w Azji. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że nie jest tak kolorowo jak to malują, jak wróciłem z Meksyku odetchnąłem z ulgą.