Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 61
360 285 + 80 = 360 365

Po dzisiejszej jeździe stwierdzam, że nie ma czego dalej testować i trzeba jeździć. Nowa zabawka jest ukończona :D
Czy samodzielny ulep może prosić o ocenę w kategorii #zgodnoscprezentowanejszosyzzasadamivelominati ? :)

* Tak, nakrętki przy wentylach są ale za to nie ma dętek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#rowerowyrownik #ruszwarszawa

Skrypt | Statystyki
x12 - 360 285 + 80 = 360 365

Po dzisiejszej jeździe stwierdzam, że nie ma czego dale...

źródło: comment_1654450316QHE8z6gfQEKB53q6uDBPim.jpg

Pobierz
  • 16
@x12: To mnie trochę zaskoczyłeś. 2kg to imo sporo (w sensie wydawało mi się, ze z Ti będzie znacząco lżejsza) Ze stali na nienajwyzszych rurkach columbusa (zona) zrobiłem ramę która ma 1900g. Możemy się jakos gdzieś ustawić, bo chętnie Twoja ramę oblukam?
@daftie123: Haha, faktycznie trochę tak wygląda :)
@md5sum: Widelec to: https://lynskeyperformance.com/lynskey-carbon-adventure-fork/
Rama razem z przesyłką do PL i cłem kosztowała mnie 1300 USD.
@Przemow: Kompletnego roweru jeszcze nie podliczyłem bo się boję wyniku :P Tak z grubsza licząc po najważniejszych elementach, których ceny pamiętam, wychodzi ponad 15k. Powoli dojrzewam do tego, żeby usiąść i to podsumować... :)
@saj: Dałoby się ją zrobić "lżejszą", kwestia doboru profilu i grubości
@x12: Chodzi mi o to, ze jestem zaskoczony, ze aż tyle, bo spodziewałem się mniej. Wiadomo, ze węgiel lżejszy i zd na grubości ścianki i jeszcze paru kwestiach można oszczędzić. Pisze pw
@van_der_bike: Jeśli chodzi o Loca bikes, to nie brałem pod uwagę ich oferty, bo nie mają nic tytanowego (a przynajmniej w czasie kiedy szukałem, to nie mieli). Z ram dostępnych w PL brałem pod uwagę Rondo Ruut Ti i Tribana tytanowego ale dostępność i czasy oczekiwania na oba są takie, że prawie od razu zacząłem szukać za granicą.
Poza tym jak już znalazłem sobie kilka ram i porównałem ceny gotowych produktów
@x12: ok, czyli stawiałeś na tytan po prostu. Loco na pewno tego nie ma bo klepią w aluminium. Zastanawiałem się swojego czasu nad podobnym projektem do Twojego i właśnie o ramie z Loco myślałem.