Wpis z mikrobloga

taka definicja ;)


@K-S-: Przestępczość zorganizowana to przestępczość zorganizowana - dosłownie operacja przestępcza o wyższym stopniu organizacji, strukturze, delegacji zadań etc.

Mafia to struktura zastępująca Państwo. Stanowiąca prawo i egzekwująca je (najczęściej zwyczajowe), zbierająca podatki, dostarczająca bezpieczeństwo, ubezpieczanie i tak dalej. Z uwagi na świadczenie niezbędnych usług ma poparcie lokalnej ludności. Na przykład włoska Mafia dostarczała rozwiązanie sporów czy karanie przestępców w czasie mierzonym w tygodniach i z wysoką skutecznością -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shatter: nie można. Nie możesz naruszyć miru domowego, a jeszcze jak pasożyty mają bombelka albo kobietę w ciąży to bez lokalu socjalnego nawet z decyzją eksmisji nic nie zrobisz przez długie lata.

Warto przy podpisywaniu umowy przepisać chociaż liczniki żebyś jeszcze nie musiał za nich prądu płacić. A jest duże prawdopodobieństwo że jak im prąd odłączą to się wyniosą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: czyli liczniki + najem okazjonalny to w miarę bezpieczna rzecz tak? W sumie - jako właściciel nieruchomości możesz zgłaszać, że nie płacą i odcinamy? xd
Chore prawo, ja myślałem, że ja, wynajmujący, mógłbym przyjść normalnie do mieszkania, że niby na, nie wiem, kontrolę sytuacji, bo mam podejrzenia, że mi je niszczą, a jak przestają płacić to umowa zostaje rozwiązana i się normalnie wprowadzam do siebie. A tu jeszcze naruszenie miru