Wpis z mikrobloga

Eksperci wykopowi, jak myślicie,czy Białoruś w końcu wjedzie na Ukrainę czy nie? Ostatnio znowu było jakieś poruszenie. Nie chcę mi sie wierzyć,że Łukaszenko tak wodzi Putina za nos,bardziej się wydaje że ponownie będą chcieli ruszyć na Kijów, w którymś momencie.
#ukraina #rosja #bialorus
  • 10
Przecież już na początku było mówione, że żołnierze odmawiają, a jakiś tam generał nawet podał się do dymisji


@Mikstolar: To jest wyolbrzymiane troche. Białoruscy żołnierze maja pranie mózgu robione podczas słuzby z nawet wiekszą systematycznoscią niż rosyjscy.
Białoruscy żołnierze maja pranie mózgu robione podczas słuzby z nawet wiekszą systematycznoscią niż rosyjscy.


@szurszur: może wynika to z potrzeby - nad tym materiałem trzeba więcej pracować( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mondrymiszcz: Białoruś to nie rosja, że pochowają żołnierzy w jakimś zauralsku i nikt nie zauważy. łukaszenka zbytnio obawia się, że znowu mogły by wybuchnąć protesty a tym razem rosja nie ma zbytnio kogo przysłać by je stłumić. Ponadto z tymi hipotetycznymi protestami wiąże się kwestia, że on naprawdę obawia się naszej interwencji , (stąd ta propaganda, że niby chcemy odzyskać kresy, którą co jakiś czas straszy Białorusinów)
@mondrymiszcz: Łukaszenka odgradza putina od europejskich państw NATO, rosyjskie wojska ugrzęzły na wschodzie Ukrainy, pewnie putin zostawił go sobie jako zabezpieczenie.
Do tego Łukaszenka to militarny dyletant, odwali jeszcze głupi błąd i może wciągnąć NATO do wojny. A to już zagraża terytorialnym stratom rosji i ich wasala (Grodno, Brześć, Królewiec)
Kolejna sprawa jest taka, że nic tym kartoflanym wojskiem nie zdziała a zmieni to postrzeganie wojny - już trzy europejskie kraje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mondrymiszcz: zbyt duże ryzyko, że wejście na teren Ukrainy spowoduje jakieś protesty w kraju plus wojsko białoruskie w większości by się poddało albo jeszcze lepiej: przeszło na stronę ukraińską. A zakładając, że ci biedni żołnierze poszli walczyć za rosyjską sprawę to sankcje i inne kary na Białoruś były by ogromne