Wpis z mikrobloga

Byki myślicie że fbw jest lepsze od splita? Spotkałem się z opiniami że split jest zabobona z dawnych lat.Splita robię od 1.5 roku a chciałbym przejść już na te fbw 3 razy w tygodniu jaka jest wasza opinia? I myślę że całe ciało stymulowane 3 razy w tygodniu będzie lepszym rozwiązaniem niż 1 partia raz w tygodniu.
I ile to było serii w fbw po 4x na każdą partię?
#mirkokoksy #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@Lolek222 jeśli masz dużo czasu na trening to polecam spróbować, u mnie góra ciała najlepiej reaguje na kilka lżejszych sesji w tygodniu niż jeden męczący trening
  • Odpowiedz
@Lolek222: Myslałem że się przechodzi z fbw do push/pull a potem do splita ewentualnie a nie na odwrót xd Ćwiczenie jednej grupy mięśniowej raz w tygodniu to głupota.
  • Odpowiedz
@Lolek222: osobiście dla mnie lepiej fbw jest lepszy bo nie ma czegoś takiego jak ,,dzień nóg czy pleców” i jakoś łatwiej tak psychicznie trening przejść przy gorszym dniu. Pewnie jest mniej efektywniejszy ale dla mnie taka ogólna aktywacja jest korzystniejsza.
  • Odpowiedz
@Lolek222 podziel sobie każdy z bojów na osobny dzień: siad, lawa, martwy i w przykładowo dzień siadów dorzuć rdl i wyciskanie hantelek na skosie dodatnim (ćwiczenia akceskryjne do głównych bojów) + jakieś małe izolacje, 4-6 serii na partie starczy, takim sposobem zrobisz siady i ciągi 2x w tygodniu a górę nawet 3
  • Odpowiedz
@Lolek222: fbw, split, push/pull, góra/dół, to wszystko schematy, które muszą być przede wszystkim dobrze rozpisane. Sam fakt robienia wszystkich partii na jednym treningu nie musi oznaczać, że będziesz miał efekty. Wg. mnie, będą osoby trenującej rekreacyjnie najłatwiej ustalić upper/lower w 4 jednostkach treningowych tygodniowo, jeszcze jak do tego dorzucić 1 jednostkę jako zabawę (wypad z kumplami na kosza czy jakieś zabawy w sztuki walki byleby był wysiłek bardziej wydolnościowy) to jest
  • Odpowiedz
FBW jest mega spoko jeśli jest dobrze rozpisane przy okazji jak wypadnie ci jeden dzień treningowy to też łatwiej nadrobić bez jakoś problemów bo zwyczajnie przekładasz z pon na wtorek i sumarycznie dalej na luzie zmieścisz 3 treningi bez spin. Jedyny problem to długi czas treningu jeśli robisz compoundy(seria rozgrzewkowa wstępna +dokładnie ciezaru)
  • Odpowiedz