Wpis z mikrobloga

@Bagietarz: studia są od studiowania - czytania książek technicznych, uczenia się, poszerzania własnych horyzontów, umawiania się ze studentkami, jeżdżenia na wyjazdy, zdobywanie softskilli. Masz niepowtarzalną okazję daną ci przez społeczeństwo, żebyś w spokoju mógł pogłębiać swoją wiedzę, co w teorii powinno zaowocować tym, że będziesz w stanie wymyślać nowe, innowacyjne rzeczy, rozwijać swoją gałąź zawodową. Tylko jeżeli będziesz pracował, zamiast studiować, a zaliczać będziesz na #!$%@?, to przez braki w teorii
@Lonate:

co ty gadasz, u mnie 3/4 roku na spokojnie część etatu, a niektórzy cały etat wyrabiają na infie. Po 2 roku to już na loozaku można, bo z reguły najcięższy shit jest na początku.
studia są od studiowania - czytania książek technicznych, uczenia się, poszerzania własnych horyzontów, umawiania się ze studentkami, jeżdżenia na wyjazdy, zdobywanie softskilli. Masz niepowtarzalną okazję daną ci przez społeczeństwo, żebyś w spokoju mógł pogłębiać swoją wiedzę, co w teorii powinno zaowocować tym, że będziesz w stanie wymyślać nowe, innowacyjne rzeczy, rozwijać swoją gałąź zawodową. Tylko jeżeli będziesz pracował, zamiast studiować, a zaliczać będziesz na #!$%@?, to przez braki w teorii ograniczysz w
@Need: op nie pisał, że jest biedakiem. Dlaczego wy polacy ściągacie każdego ze sobą na dno? Od razu zakładasz, że jego rodzice są biedni i przez to ich syn powinien się ograniczyć we własnym rozwoju.
@Bagietarz: Ja mam zupełnie inne doświadczenia niż reszta w komentarzach. Zacząłem pracować na pół etatu po pierwszym roku studiów i to była jedna z najlepszych decyzji w mojej karierze.
Na studiach niewiele się nauczysz, a same studia na polibudzie też do wymagających nie należą więc imo luźno to połączysz z pracą.
@Bagietarz: Zaczołem pracować, na ostatnim roku. I to była najgorsza decyzja z możliwych, jak bym mógł cofnąć czas to bym zaczął na pierwszym, jestem po technikum informatycznym i na studiach jeśli chodzi o IT to nie nauczyli wiele więcej niż po w technikum. W pracy nauczysz sie najwięcej. Jak jesteś z Wro i chcesz pracować w c++ to pw( ͡° ͜ʖ ͡°)
@retmix: praktyczną wiedzę prawdziwy inżynier nadrobi w pół roku, braków w teorii chłopek-roztropek, co pracował zamiast się uczyć, nie nadrobi nigdy
@Bagietarz: Postaraj się jak najszybciej. Mnie się udało już po pierwszym roku złapać staż, ale byłem bardzo zdesperowany żeby coś znaleźć, od wielu firm (szczególnie korpo) się odbijałem gdy tylko usłyszeli, ze jestem dopiero po pierwszym roku, nawet nie chcieli mnie specjalnie weryfikować technicznie. Miałem sporo szczęścia ale i samozaparcia, byłem jedyny któremu się to udało zrobic po pierwszym roku, większość zdobywała robotę po 2/3 roku. Podejmując robotę + studia dzienne