Wpis z mikrobloga

Dostałem skierowanie do lekarza medycyny pracy w związku z zaczęciem pracy od lipca jako analityk finansowy u nowego pracodawcy (stanowisko administracyjno-biurowe).

Na skierowaniu w opisie stanowiska widnieje między innymi "wyjazd w teren", "kierowanie samochodem służbowym". Problem w tym, że jestem daltonistą i zacząłem się zastanawiać, czy lekarz medycyny pracy może stwierdzić, że jestem niezdolny do wykonywania/podjęcia pracy na tym stanowisku?

Spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją?

#medycynapracy #daltonizm #pracbaza #praca
  • 6
@makczuPiksu: wszystko rozbija się o to czy masz całkowitą ślepotę barw, czy rozróżniasz kolory podstawowe, tj. czerwony, żółty, niebieski, zielony itp. Jeśli masz całkowitą ślepotę barw (ale to niesamowicie rzadki przypadek) - możesz zrobić jedynie kat. A i B. Jeśli rozpoznajesz kolory podstawowe - w zakresie prowadzenia pojazdów nie będziesz miał żadnych ograniczeń.

@salcefrytki: mylisz się - jak wyżej - kolory podstawowe pozwalają nie tylko na C+E, D, ale także
czy lekarz medycyny pracy może stwierdzić, że jestem niezdolny do wykonywania/podjęcia pracy na tym stanowisku?


@makczuPiksu: jak masz prawo jazdy to niby jak by sie miał przypierdaczyc? W koncu przeszedles przez badania także wzroku potrzebne do wydania prawka.