Wpis z mikrobloga

@Linijkarz_z_Lotusa: sprzedaje od 2599 do 2799 na allegro - wszystkie to asus gaming tuf 8 gb oc bez lhr. Nie pytalem czy koparka no ale to glupi by sie domyslil xd mial ich okolo 10 sztuk sprzedal 6 typ ktory to sprzedaje bardziej bym zaliczyl do tych co buduja koparke podczas ath kryptowalut xD gwarancja do kwiecien 24
@EntryMode:Moje karty są utrzymywane w niskich temperaturach core i mem, oraz są czyszczone regularnie, wszystkie karty 3080/3090 które kupiłem od graczy miały zajechane termopady z przegrzania w obudowie komp. Zużyte karty z koparek to mit, chyba że ktoś nie dba i je przegrzewa, da się to ocenić po pcb i radiatorach.
Nie pytalem czy koparka no ale to glupi by sie domyslil xd


@EntryMode:
Jeśli cokolwiek ma paść to największa szansa, że wentylatory. Pomijając źródło to kupowanie używanych kart zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, więc musi być mocno opłacalne.

Co do zakupu to ceny obecnie powoli lecą w dół (z kilku powodów). Ja sam czekam aż spadną ceny nowych RXów i jeśli się uda koło lipca/sierpna coś wyrwę w niskiej cenie.
@qrak01: w praktyce to czekac mozna w nieskonczonosc. Mysle ze przy 3070 bede chcial sie zatrzymac do konca roku (zminilem platforme na 12 gen) normalnie bym celowal wlasnie w 3080ti natomiast nie przy tych cenach. 3070 mam nadzieje wlasnie na uznaniowosc gwarancyjna ze wzgledu na bezproblemowa dalsza odsprzedaz bo nikt mi miny nie kupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@EntryMode:
Tak, zgadza się, nie ma sensu czekać w nieskończoność. Moje rozumowanie jest takie, że obecna generacja powinna tanieć zaraz przed wyjściem następnej. Możliwe, że ceny będą sztywno na obecnym poziomie, ale osobiście jeszcze ten 1-2 miesiące poczekam na kolejne obniżki i pogłoski o następnej generacji.
@EntryMode 3070 ma pamięci gddrx, A ich chłodzenie asusowi akurat w serii TUF nie wyszło kompletnie. Przy wymienionych padach w 3080ti karta I tak pracuje przy 80+ stopniach, więc średnio. Za to seria 3060ti tuf są bardzo chwalone ;)
A, o gwarancji zapomnij. Po roku z takim chłodzeniem pady musiały być zmieniane. Asus tego nie przyjmie. Jasne, chwała się że brak plomby to nie utrata gwarancji, ale ich nie przyjmą. Po prostu