Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak awaria samochodu na tydzień przed wakacjami na drugim końcu Polski #zalesie

Będę jutro dzwonił jak szalony, ale raczej nie naprawię tego w 4 dni robocze. -.- A może ktoś poleci warsztat "na już" w #rzeszow? Leje mi się benzyna gdzieś z okolic silnika, auto benzyna+lpg, leje się przy pracy na lpg, na bezynie nie sprawdzałem. I zaraz wyjdę popatrzeć czy się nie nazbierało jak auto postoi.
  • 21
@dzek: znam majstra od gazu z okolic tryńczy (jakieś 40-50km od rzeszowa) i podejrzewam że jak byś mu opisał sytuację jaką masz to mógłby się podjąć tego.

-Osobiście? Najlepszy elektromechanik i majster od gazu na Podkarpaciu, rzeczy nie możliwe robi od ręki a na cuda trzeba poczekać dwa dni :> i nie jest to żadna rodzina, znajomy dostałem kontakt z polecenia.
@klark: Panie teraz robie ciezarowki, tu jest piniadz xD a tak poza tym to sprawdz skad Ci sie leje, moze jakas blachostka typu spod filtra. Jak chcesz to ewentualnie mozesz podjechac to mechanik za nie wiem czekolade za 2 zl Ci zobaczy skad to leje i Ci powie czy #!$%@? czy jakas glupota
sprawdz skad Ci sie leje, moze jakas blachostka typu spod filtra


nie znam się, nie mam też kanału, mieszkam ~15 km od Rzeszowa

@Sylar: a kasa to teraz najmniejszy problem, mógłbym podjechać, ale gdzie dokładnie?

ale ogólnie to mam obawy jeździć autem z którego cieknie benzyna, żeby się tam nie zapaliła jak się tam jej nazbierało na tej pokrywie pod silnikiem
@dzek:
sens jest taki, że jeśli Twoja instalacja gazowa pozwoli odpalić na gazie to możesz bez przelewania benzyny po silniku się poruszać w stronę mechanika
możesz również spróbować zobaczyć gdzie się leje ta benzyna, ale miej gaśnicę pod ręką i to dużą, a nie tą kilogramową popierdółkę z wyposażenia auta
@PanKracy582: jak poczułem zapach benzyny w aucie (początkowo myślałem, że to spaliny z samochodu przede mną, bo akurat do niego dojechałem gdy zacząłem coś czuć) to przejechałem jeszcze ze 3 km, po drodze zbyt mocno mi to waliło, więc pod domem zostawiłem zapalony samochód i próbowałem coś zajrzeć, ale z góry z żadnej perspektywy nie widać miejsca wycieku

dziwi mnie za to to, że pompa paliwa pompuje benzynę przy jeździe na
@dzek: Panie zalezy co sie stalo, ja na jutro mam naumawianych aut a doslownie jeszcze przed chwila dzwonil mi kierowca ze stoi w katowicach i ukrecil 4 szpilki na przyczepie, podwiesza os i zjedzie na 1, nie pisze tego zeby sie pozalic tylko to ze mam w #!$%@? roboty xD

Jezeli nie bedzie bardzo #!$%@? to Ci zrobia :) no kurde zalezy co sie stalo

Byloby mega nieodpowiedzialnie jezeli bym Ci
dziwi mnie za to to, że pompa paliwa pompuje benzynę przy jeździe na gazie


@dzek: nie pompuje, chyba że to diesel albo bezpośredni wtrysk
zdejmij osłonę silnika albo ją odchyl, żeby się pozbyć paliwa, odpal awaryjnie z gazu (każdy w miarę współczesny sterownik ma taką opcję) i wtedy patrz co się dzieje pod autem, kanał ci do tego nie jest potrzebny, tylko jakiś pochylony fragment ziemi żeby przód auta podnieść
@dzek: poszukaj lokalnego majstra w okolicy, której jesteś. warsztat znaleziony w necie zedrze z ciebie przynajmniej x3 i będzie narzekał, że nie ma czasu, a pan krzysztof z ulicy obok pomoże w sposób uczciwy