Wpis z mikrobloga

Znacie jakiegoś dermatologa na Luxmed, który mógłby przepisać dutasteryd? Miałem dzisiaj jedną taką konsultację telefoniczną i pani mi odmówiła mówiąc, że dutasteryd nie jest lekiem, który jest przepisywany przez dermatologów na łysienie androgenowe i nie dała się przekonać (chyba, że wykonałbym dodatkowe badania + wizyta stacjonarna to może wtedy, ale nie była przekonująca).
#dutasteryd #lysienie #zakola #wlosy #finasteryd #looksmaxing
  • 10
@inzynier_robert: To samo można powiedzieć o finasterydzie. Efekty uboczne, o których wspomniałeś zdarzają się bardzo rzadko. Jestem od 1.5 roku na finasterydzie, który ma nieco słabsze działanie (przepisanego przez dermatologa) i żadnych efektów ubocznych nie doświadczyłem. Jeśli jednak poczułbym, że coś jest nie tak to natychmiast przestałbym go stosować. Ludzie normalnie stosują jedno i drugie w ramach zapobiegania łysieniu
@Arado-Akbar: Ludzie stosują to na łysienie androgenowe i widzą świetne rezultaty. Efekty uboczne występują rzadko, a jest to chyba najskuteczniejszy sposób na zatrzymanie wypadania włosów (nie na porost, choć ponoć czasem trochę odrastają)
Wejdź na jakiś medicept czy inny portal wystawiający e-recepty, tam wybierz dutasteryd, chyba nawet można zaznaczyć na którymś z tych portali, że na łysienie. Brałem kilka razy i zawsze szybko wystawili receptę
@Paqqno: Hmm, może faktycznie taki lekarz z medicept będzie bardziej skłonny do wystawienia recepty niż dermatolog z Luxmedu. Brałem tak raz fina, ale teraz chciałem sobie zaoszczędzić te 50-60zł mając dostęp do Luxmeda xd
@Paqqno: Medicept to złoto. Tak jak mówisz, można normalnie zaznaczyć, że to na łysienie androgenowe (nie trzeba wciskać kitów, że masz przerośniętą prostatę xd). Nie ma nawet żadnej rozmowy z lekarzem. Po 5 min dostajesz receptę. Dzięki miras
@Arado-Akbar: zarówno leczenie przerostu prostaty jak i leczenie łysienia polega na obniżaniu poziomu DHT. Różnica polega na tym, że przy łysieniu musisz obniżyć DHT w okolicy mieszków włosowych, a nie w całym organizmie. Z tego powodu lepiej stosować finasteryd miejscowo a nie systemowo. Poczytaj o topical finasterydzie, a rezultatach możliwych do uzyskania i podejmij decyzję.