Wpis z mikrobloga

jak byłem młodszy, nałogowo grałem w taką gierkę, Silkroad Online, wiem że więcej mireczków w to grało
nie była idealna, ale miała zajebisty klimat, wpadłem w nią jak śliwka w kompot. praktycznie biegłem ze szkoły do domu, żeby móc szybciej zacząć expić, zafascynowany patrzyłem na graczy z max lvl. całe dnie #!$%@?łem mobki, pisałem z ludźmi z gildii, gadałem z nimi na TS, zakładaliśmy party, polowaliśmy na uniki. potem, jak zacząłem bocić, w nocy budziłem się żeby obejrzeć dropy, dopamine rush mocno jak czasem trafił się jakiś unikalny item. albo jak prosiłem mamę czy mogę kupić na allegro silki, żeby na miesiąc mieć małpkę, która będzie zbierała mi dropy. dla innych to był czas, kiedy pierwszy raz się całowali i dotykali pipuszki, ja zamiast tego kładłem się spać o 3 i budziłem o 7, żeby dłużej grać. niczego nie żałuję. nie gram już z 10 lat, a raz na kilka miesięcy Silk nadal mi się śni i to są piękne sny. może gdybym wtedy swoje zaangażowanie przeniósł z gry na coś bardziej pożytecznego, byłbym lepszym człowiekiem, ale może też zainteresowałbym się narkotykami lub anime i byłbym śmieciem. dzięki tej grze poznałem sporo ludzi, z którymi spotykałem się w realu, ta gra jest też odpowiedzialna za 90% mojej nauki angielskiego, bez niej pewnie byłbym #!$%@? tumanem. mocno tęsknię za tą beztroską, ale jeszcze bardziej tęsknię za byciem oddanym jakiejś pasji tak bardzo, że sen postrzegałem jako przeszkodę, a nie upragniony odpoczynek po męczącym dniu. dlatego zazdroszczę ludziom, którzy mają jakieś pasje, którzy po przebudzeniu już myślą z fascynacją co będą robić przez resztę dnia - wiem, że to nie jest tylko domena dzieciństwa i są ludzie, którzy tak mają nawet w dorosłym żyćku. bardzo wam zazdroszczę. dziś jest sobota, 2h temu, zjadłem śniadanie i już wiem, że ten dzień zostanie przeze mnie #!$%@? w cyklu wykop, seriale, szeroko pojęta pokrastynacja i przed snem pewnie masturbacja, a mógłbym przecież robić coś dużo przyjemniejszego, tylko nie potrafię tego odkryć... gdzieś tam jest jakaś zajebista zajawka, która czeka na mnie :(


#silkroad #silkroadonline #feels
JanuszKarierowicz - jak byłem młodszy, nałogowo grałem w taką gierkę, Silkroad Online...

źródło: comment_1654601024aWnteGAOylYWbNhWJfommu.jpg

Pobierz
  • 27
@JanuszKarierowicz: łatwo mieć tak absorbującą pasję jak twoi rodzice dźwigali ciężar twojego utrzymania xD

Mówię to jako człowiek który sumarycznie kilka lat spędził nad różnymi MMORPG, kurde to były piękne czasy, ale to matka za mnie gotowała, sprzątała i robiła zakupy. Trochę takie życie na czitach xD.

Teraz nie potrafię zająć się na poważnie graniem, bo szkoda mi czasu, smutne to, ale prawdziwe. Człowiek ma obowiązki, niedokończone sprawy, porządki do zrobienia,
@piperek: pamiętam jak z ziomem zrobiliśmy wyprawę na Lorda Yarkana xD ostatecznie padliśmy i skurczybyk chyba się nie zrespił, ale było warto, przynajmniej zobaczyliśmy jego siedzibę () Pamiętam też kiedyś zrobiliśmy wyprawę na White Tigera tego dużego i zrespił mi się prosto na łbie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Iskaryota: mam to samo ( ͡° ʖ̯ ͡
@piperek: ale zazdroszczę że masz coś takiego zapisane!

ja z ziomem robiliśmy całą masę screenów, ale straciły się usunięte przez stare skrzynki pocztowe, do których już nawet nie mamy dostępu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pamiętam że zawsze w piątek przed szkołą robiliśmy karawanę z Downhang do Jangan

piękne wspomnienia ()
@JanuszKarierowicz: ja mialem na koncie większość uników, pamietam wisiały w sygnaturce na forum xD z tych do 90lvl to chyba miałem wszystkie oprócz tiger girl, bo #!$%@? była słaba, padała na kilka nukow, jakieś 10 sek od respniecia była zdechnieta, a czekało na nią dużo osób, więc to olalem po kilkunastu nieudanych próbach
@JanuszKarierowicz: ja probowalem z rok temu. przede wszystkim serwery były merdżowane z 5 razy, więc musiałem szukać historie merdży w internecie, potem próbowałem się zalogować z 2h (zrobili kolejki do logowania, pisze ci ile czasu będziesz czekał mniej więcej), potem się okazało że jednak wszedłem na zły serwer. założyłem nowa postać, trochę nostalgłem słysząc muzykę z jangan i po 2 minutach dostałem DC xD