Wpis z mikrobloga

@tamagotchi: bo masz trzepotanie przedsionków i masz większe szanse na udar, to jest akurat powszechna wśród lekarzy wiedza, bo nie trzeba wiele zapamiętywać.
Trzepotanie przedsionków->krew stoi w przedsionkach->jak krew stoi to wykrzepia->masz zakrzepy w przedsionku->napad trzepotania się kończy->zakrzep płynie sobie z krwią->najbardziej po drodze mu do mózgu, bo niewiele musi zakręcać->udar. Jak chcesz sobie gibać do kardiologa, żeby ci wszystko powtórzył, to wiesz, nikt cię nie zatrzyma. Ale też jak nie
@schizoidalny_introwertyk: @TestWielokrotnegoWyboru: zleciła dodatkowe badanie krwi (sód, potas, kreatynina), które umówiłem na jutro, kardiologa umówiłem na poniedziałek. Jak potwierdzi, że należy brać leki, to będę ¯\(ツ)_/¯ Często mam EKG, bo mam zabiegi przed którymi je robią i też robię je w programie profilaktycznym, w listopadzie miałem echo i to nie pierwszy raz i dopiero teraz wyszło jakieś trzepotanie na EKG. Gdzie to dokładnie widać? Co do arytmii - miewam
@schizoidalny_introwertyk: oczywiście, że to nie miejsce na diagnozę, szukam wskazówek. A jeśli o lekarzy chodzi - myślę, że warto konsultować z kilkoma, a nie polegać na jednym, dlatego umówiłem kardiologa w Luxmedzie a jutro jeszcze będę chciał dostać skierowanie na NFZ. Rozumiem, że te poszarpane odczyty pomiędzy tymi stożkami to trzepotanie, ale tak jak mówiłem - to mogą być zakłócenia od implantów a nie chcę brać leków niepotrzebnie. Dlatego najlepszy byłby
@tamagotchi twoje watpliwosci moga byc zasadne, nie da sie wylaczyc tych generatorow impulsow? ciezko bez osobistej historii twojej i twojego zdrowia cokolwiek wysnuc, ale to ekg jednoznaczne nie jest jak na poczatku myslalem,, na 1 rzut oka typowy trzepot przedsionkow, ale morfologie zalamkow p przed qrsami sa inne niz w czasie tego "trzepotu" co moze wskazywac na te impulsy. Nawet w skali chadsvasc jakbys nie mial zadnych innych obciazen a wiek <65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schizoidalny_introwertyk: zgodnie z instrukcją pani, która dziś zakładała te przyssawki, wyłączyłem je po ich założeniu, mam do tego taki pilot. Jednak nie wiem czy to wyłączenie jest skuteczne z sekundy na sekundę. W 2015 też pamiętam że o tym wspominałem i pani mówiła, że jak mogę wyłączyć to niech wyłączę i tak też zrobiłem. Przed zabiegiem wymiany tych stymulatorów (gdy baterie się wyczerpią) też mówię że mogą zakłócić wynik badania. Na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@schizoidalny_introwertyk: @TestWielokrotnegoWyboru: kardiolog powtórzyła to samo co lekarz POZ że to drżenie mięśniowe. Wytłumaczyła dokładnie jak czytać zapis EKG i co wskazuje na co i na co nie wskazuje. Mówiła że zapis jest podobny do osób z chorobą Parkinsona, a moja jest podobna. Mówiła że miała wielu pacjentów z drżeniem i żebym absolutnie nie brał tych leków. Więc kto miał rację? ¯\_(ツ)_/¯
@BlackReven może będziesz ciekaw
tamagotchi - @schizoidalnyintrowertyk: @TestWielokrotnegoWyboru: kardiolog powtórzyła...

źródło: comment_1655116117txP4JtX22Bqs37Qe9ypMMU.jpg

Pobierz