Wpis z mikrobloga

Do wszystkich przegrywów i zwolenników terapii mam wiadomość na temat mitycznej terapii.

Byłem dzisiaj. I zgadniecie co? Nie, że mi się nie podobało. Nie, że było super. Otóz po prostu się dowiedziałem od psychoterapeutki (tak kobieta, nie mówcie, że w tym problem, bo faceci nie są lepsi w tym fachu), że terapia mi nic nie da XD. Co najwyżej by pomógł trening interpersonalny, który jak sama powiedziała jest głównie do dzieci. Po prostu mam sobie strzelić w łeb xD.

Rozumiecie to? Przecież ja po prostu usłyszałem teraz "WYPAD Z TERAPII INTZELUU".

Babka sama widać było po twarzy, że panika i nie wie co doradzić, były momentami chwile ciszy, bo po prostu w tym momencie została rozbita bariera mitycznej terapii. Na szybko coś rzuciła, żebym w swoich hobby popróbował ludzi znaleźć, czyli słynna rada "hobby bro" xD. Jeszcze gadka, że na siłowni zagadać xD. Zabrakło gadki o bieganiu. Od razu powiedziałem, że chodzę i nikt tam nie chce nawiązywać znajomości. Ba, mój chodzi od lat i z nikim tam nie nawiązał relacji nowych. Babka wielce ukończyła jakieś STUDIUM TERAPEUTYCZNE CZTEROLETNIE, jak tu zazwyczaj zachwalają wykopki-terapeuciarze, a udziela rady na temat czegoś, gdzie pewnie nigdy nie była, no pozdro xddd.

Powiedziała, że może coś poszuka pode mnie, ale mała szansa, że coś znajdzie to też powiedziałem, że jak miesiącami mam czekać to szkoda czasu. Oczywiście za wszystko 100zł skasowane.

No to kurna faktycznie genialna ta terapia XD. Czego wy jeszcze potrzebujecie, żeby wam udowodnić, że ta cała terapia to mitomania? Jak jesteś przegrywem, który ma problem w relacjach społecznych - czy to związki czy poznawanie znajomych - to daruj sobie terapię, bo oni skilla społecznego tobie nie wyrobią, co najwyżej skasują kasę i się pogłębisz w problemie. Albo sam coś z tym próbujesz robić - albo faktycznie it's over i pozostaje ci sznur.

Ale zaznaczam - coś możesz zrobić. Ja sobie samemu pracą własną dużo pomogłem. Tylko to też wymaga rzeczy sprzecznych co normicy mówią - trzeba robić coś wbrew sobie, żadne "bądź sobą", musisz nauczyć się lubić to lubi większość, interesować się hobby tym, co najbardziej opłaca się pod znajomych czy też mieć totalną wyjebkę na konsekwencje i jak ktoś cie wkurza to napluć mu w ryj dwa razy bardziej niż on tobie. I tak, pomaga mi takie podejście, o wiele mi lepiej, a hobby swoich mam dużo, więc jakieś jedno, co tylko pod znajomych się robi problemem nie będzie.

Wielce "rurzne som" terapie, pełno nurtów, a do takich podstaw jak poznać znajomych nic nie ma XD.

Psychiatrzy oczywiście też mądrzy, 4 miałem i każdy kazał mi na terapię iść XD. Jezu, ile ja bym kasy zmarnował jakbym ich rzeczywiście słuchał. No dobra, zmarnowałem hajs na leki, które też nic nie pomagały.

Dlatego skończcie pieprzyć z tym szamanizmem, żeby chodzićo terapię i ludziom wmawiać, że skoro nie pomaga to trzeba 40 nurtów spróbować, a jak nie pomoże to oczywiście wina pacjenta. To już żałosne jest. Nie pozdrawiam

T u m a n y

#przegryw #psychoterapia #terapia #psychologia #psychiatra #bekazterapii #samotnosc #depresja #fobiaspoleczna #takaprawda
Kamilo67 - Do wszystkich przegrywów i zwolenników terapii mam wiadomość na temat mity...

źródło: comment_1654621304SR840nGurc6ZWNpNJXdMn9.jpg

Pobierz
  • 171
@OSH1980: Przeświadczony, bo sama psychoterapeuta mi powiedziała, że jedyna forma pomocy jest głównie pod dzieciaki? Przecież to ty teraz pokazujesz, że wiesz lepiej od niej xd.
@Kamilo67: aj chłopie, nie chcę mi się już używać tego durnego stylu z xd, po prostu wiedziałem, że ściągnie odpowiedź, a byłem ciekaw.
Przede wszystkim, jeżeli oczekujesz dyskusji, a nie gównoburzy to nie obrażaj w samym poście grupy osób z innymi poglądami, a wylewania żalu nie nazywaj krytyką. I jeszcze przydałoby się nie czuć tak urażonym, gdy ktoś używa tego samego wyśmiewającego stylu oraz uderzania w dominanty wypowiedzi.
Aha, i aby
@OSH1980: Nie wiem jaki niby rodzaj terapii jest pod umiejętności społeczne. Tylko trening interpersonalny pod to się kwalifikuje, a takowego nie można znaleźć.

I to Ci wystarczy? No to nie mam więcej pytań.


Jeden rabin powie to, drugi tamto. Kto inny mi tu pisał, że właśnie trening trzeba, a terapia nic nie da. No sorry, ale to nie jedna opinia, po prostu każdy gada co innego xD.
@OSH1980:

a skąd mnie to wiedzieć?


No jak sam nie wiesz to po co gadki "nie mam więcej pytań" XD

To jest loteria.


No właśnie, a ja nie mam czasu i pieniędzy na hazard.

Mnie polecono ją właśnie na Wykopie.


No widzisz, a mnie na wykopie to samo co terapeutka powiedziała xD.
@Kamilo67: powiedziałem Ci: rób jak uważqsz, nie przekonasz mnie. Moim zdaniem ten wpis jest szkodliwy - zwłaszcza to o „robieniu wbrew sobie”. Nie, robienie wbrew sobie może się bardzo źle skończyć. Ja nie będę się dostosowywać do reszty i np. chlać alkohol, bo tak robią inni. Nie będę na siłę interesować się czymś, co mnie nie interesuje, tylko dlatego że to jest na topie i robił coś pod kogoś. Po prostu
@OSH1980:

powiedziałem Ci: rób jak uważqsz


No to dużo pomogłeś xD.

Szkodliwy wpis, bo nie zgadzasz się z nim, taka prawda. Dla mnie szkodliwe byłoby polecanie terapii, bo jak widać to było kłamstwo. Robienie wbrew sobie dużo mi pomogło i więcej niż to śmieszne "bondz sobom". Znajdź podobnych sobie, taaa, ciekawe gdzie, chyba na Marsie xD. Mam 20 lat i brak znajomych i już wolę robić coś wbrew sobie i ich
@Lecerdian: Za to ja mam pewnie koniec przygody z jakimikolwiek terapiami i treningami, skoro nic pod siebie nie można znaleźć i pozostaje mi płacz w poduszkę :). No ale tak na serio to pewnie po prostu będę starał się samemu tego uczyć jak to robiłem z lękami jak zwykle, ale coś wątpię, żeby była szansa na powrót na studia.