Wpis z mikrobloga

Gospodarz prosi mnie żebym odwołał rezerwacje bo się w czymś pomylił. Ja nie chcę tego robić bo nie mam innych opcji w tej cenie. Gdzie się zgłosić? Nie mogę znaleźc czatu z kimś z obsługi bookinga. Pomoże ktoś gdzie to znaleźć? Miesiąc temu pisałem bez problemu odnośnie wakacyjnej rezerwacji, teraz na jednodniową nie mam takiej możliwości. Z góry dzięki!
#booking #podroze #nocleg #hotel
  • 21
@Maceek6: miałem tak samo 6 dni przed sylwestrem. Po 1 nie idź na ugodę tylko napisz do booking że taka sytuacja wystąpiła. Jest czat online na booking: klik

na apce na telefonie też się da, wchodzisz po prawej stronie w messeges -> wybierasz rezerwację z opcji -> naciskasz "info" po prawej na górnej belce -> "menage your booking" _> pytajnik po prawej na górze -> opcja "something else" -> "more contact
@Maceek6: no dobra, jednak nie elegancja, znaleźli mi alternatywę, 200zł droższą ale na #!$%@? górnym, jak odpiszę im w wiadomości to to do nich dotrze? Czata dalej nie mam, w rezerwacjach widzę tylko inny pobyt lub starą konwersację z czata :|
@Uranowy_Janusz: nie kumasz że na booking nie dostałeś absulolutnie ZADNEJ zniżki realnej, bo ceny nominalnie są tam o min 80 procent wyższe niż przez rezerwację przez głupi sms chociazby

ostatnio zrobilismy formularz kontaktowy gdzie nawet telefonu nie musisz podwać a odpowiedz masz przy następnym wejsciu na tę stronkę w cookies..

zero wysiłku jedno kliknięcie i masz min połowę taniej i możliwość zmiany jak chcesz - oczywiscie wczesniej a nie na dzień
@Maceek6: ps spróbuj to za wszelką cene odwołać, podaj że jako konsument masz prawo w ciągu chyba 14 dni przez internet się odwołać, zapytaj ich telefonicznie gdzie mozesz się odwołać do jakiego urzędu, itd

nie pokazuj im żadnych faktur to oszukańcy..

od covid nie słyszałem żeby komuś anulowali - ale nie jestem na bieżąco,

z tego co wiem jedyna szansa jak samo odwołasz w jakimś terminie (nikomu w praktyce nie znanym)
@Maceek6: u nas wszystkie na bookingu są droższe co najmniej o połowę z tej prostej już przyczyny że trzeba jak u Ciebie odesłać turystę do gorszego obiektu i jemu też odpalić jak coś nie wyjdzie - płącisz podwójnie za rezerwowe miejsce u jakieś Grażyny na strychu z gołębiami lub piwnicy

ps. zobacz na tym dajesz termin i miejsce a sami wynajmujący licytują kto da taniej za fee..

podaje przykładowo https://szukam-noclegu.nocowanie.pl/
@nutka-instrumentalnews: tak sobie mów, w tej chwili mirek by został bez noclegu. Mi tak samo na 6 dni przed sylwestrem zrezygnował host z zapewnienia miejsca i przygarnął zaliczkę (nie chciał oddać). Na szczęście booking zadziałał i dostałem inne miejsce na nocleg plus zwrot zaliczki od booking który później z hostem się rozliczył i zablokował.
180% powiadasz... ja mam zniżki z genius i wychodzi bardzo tanio, często sprawdzam ile kosztuje pokój hotelowy
@Uranowy_Janusz: przerabiałem to z gościami z którymi w ogóle nie było kontaktu bo sobie kliknąl w czasie wycieczki rowerowej potem nie było z nim abosulutnie zadnego kontaktu i booking miał na to wy..ne

ceny hotelowe ze strony to nie są ceny realne, wszystko zależy jak rezerwujesz

np. jak klikniesz sobie zwłaszcza teraz pokój z parkingkem a wszędzie strefy są, to zapłacisz z 150 zeta za noc, jak dasz bez parkingu ale
@nutka-instrumentalnews: jesteś 30 lat w branży, a nie wiesz jak działa booking... przede wszystkim mamy kilka metod obsługi płatności. W moim wypadku obsługujemy płatność jako host, czyli na miejscu a później dostajemy fakturę od Booking z prowizją od wynajętych pokoi.
W przypadku który miałem w sylwestra to host został obciążony fakturą na kwotę którą dostałem jako zwrot od Booking.
Oczywiste jest to że cena gdzieś musi sie podziać ale w większości