Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Obecnie najmuje mieszkanie i planuje założyć jednoosobową działalność(samozatrudnienie). Czy w tej sytuacji mogę podać adres domu rodzinnego jako siedzibę firmy? Mieszkanie najmuje w innym mieście. #pracbaza #pytanie #dzialalnoscgospodarcza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a0800faf62711cf5c3f32a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Podać możesz i nie jest to też jednoznaczne z tym, że to tam masz miejsce wykonywania działalności gospodarczej (btw od jakiegoś czasu nie trzeba podawać miejsca stałego prowadzenia działalności gospodarczej), ale to tam powinieneś trzymać dokumentację i będzie przeprowadzana kontrola. Poza tym musisz mieć tytuł prawny/zgodę na prowadzenie działalności pod danym adresem (mój ojciec podpisywał oświadczenie w którym wyraził zgodę na zarejestrowanie i prowadzenie przeze mnie działalności gospodarczej + załączył
@DerMitteleuropaer: Jeśli powierzasz to biurze rachunkowemu to tak (trzeba ten fakt też do us zgłosić). Nie każdy to robi, a dopóki nie zgłosisz tego to formalnie powinieneś trzymać dokumentacje w siedzibie. Ja po założeniu działalności miałam tę standardową kontrolę w ciągu chyba 1,5 tygodnia (bez zapowiedzi) i kwestie księgowe w tym zakresie były u mnie w toku ale formalnie jeszcze nic nie było ogarnięte. Typ tylko w sumie zapytał czy to