Wpis z mikrobloga

Mirasy, jeśli padł mi w połowie gniazdek prąd w mieszkaniu to mam dzwonić pod pogotowie awaryjne spółdzielni czy pogotowie energetyczne? Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło i nie wiem za bardzo
#elektryka
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Saves: To nie jest ani brocha zakładu energetycznego ani spółdzielni. Zakład energetyczny dostarcza prąd do zacisków licznika, dalej go nie interesuje. Jeżeli w połowie gniazdek masz prąd to też nie jest problem spółdzielni bo ich interesuje tylko doprowadzenie zasilania do rozdzielnicy w mieszkaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saves: piszesz że w połowę gniazdek masz prąd. A ja założyłem że na mieszkanie masz tylko jedna fazę. Jeżeli masz zasilanie 3 fazowe a nie dochodzi jedną z faz to może faktycznie to zadanie dla pogotowia lokatorskiego.
@Harry_Callahan: Podłączyłem żelazko i wywaliło w salonie i kuchni prąd z gniazdek. W sypialni przedpokoju i łazience normalnie działa. Światło działa w każdym pomieszczeniu. W tematyce energetyki jestem gorzej niż amebą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saves: może faktycznie masz zasilanie tylko jednofazowe ale wywaliło bezpiecznik z jednego obwodu. Jak masz eski to któraś powinna spaść, jak są wkręcane bezpieczniki to zobaczysz który jest przepalony, albo wręcz ten przepalony jeszcze będzie ciepły.
@Harry_Callahan: Podłączyłem żelazko i wywaliło w salonie i kuchni prąd z gniazdek. W sypialni przedpokoju i łazience normalnie działa. Światło działa w każdym pomieszczeniu. W tematyce energetyki jestem gorzej niż amebą


@Saves: Miałem tak samo, "elektrycy" od dewelopera stwierdzili, że wystarczy wcisnąć przewody w gniazdko i wcale nie trzeba ich przykręcać, po kilku latach minimalnego iskrzenia w gniazdku w końcu przewód przypalił kostkę i przestało łączyć jedno gniazdko w obwodzie