Wpis z mikrobloga

Jesteśmy już blisko 7% na WIBOR 6M XD

Na dzień dzisiejszy rata nowego 30-letniego kredytu na 500k to 4 023,11 zł XD

Przez pierwsze 10 lat takiego kredytu przy aktualnym oprocentowaniu zapłacimy 429 922,29 zł samych odsetek
Przez pierwsze 10 lat takiego kredytu spłacimy 52 851,28 zł (10,57%) XD XD XD XD

A WIBOR cały czas do góry XD

kalkulator-kredytowy.azurewebsites.net

Ale pięknie ubrali towarzystwo :P

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz
źródło: comment_1654757081Qdz65rRiJvMPVAX7cBYpAz.jpg
  • 78
@Lonesome_road: tak ja też już kończę, na początku jeszcze myślałem, że to ma sens, ale po kilku wiadomościach już było widać, że nie bardzo. Nie musisz mi odpowiadać, ale zastanów się sam dla siebie czy jesteś taki bezrefleksyjny w każdej dyskusji czy tylko w internecie. Swoją drogą dzięki, że mi przypomniałeś, że generalnie nie należy dyskutować na wykopie - postaram się nie popełnić tego błędu ponownie ;) pięc lat temu to
A WIBOR cały czas do góry XD


@pastibox: i nadal poniżej inflacji i nadal oszczędzam na dwóch kredytach hipotecznych xD a oszczędności przegrywów kurczą się coraz bardziej xD
Do spłaty w 30 lat 1 500 000, a wartość tych 500 000 po 30 latach przy obecnej inflacji 14% to 25 500 000 (tak, 25 milionów). Dopóki stopy są poniżej inflacji to kredyciarze na nich zarabiają.
@blobs: ja się cieszę że moje oszczędności będą uratowane i śmieje się z chciwych ludzi którzy nie przechodzą albo nie przeszli na stałą stope na 5 lat. Cieszę się, bo jest nadzieja że mieszkania stanieją do normalnych poziomów.
@OLLEKS: policz jak realnie każda kolejna rata jest niższa o inflację - potem porównaj ile wziąłeś kredytu, a ile go spłaciłeś realnie, uwzględniając inflację - dopóki inflacja jest wyższa niż oprocentowanie to jesteśmy happy
śmieje się z chciwych ludzi którzy nie przechodzą albo nie przeszli na stałą stope na 5 lat


@Wynoszony: jeszcze tydzień temu ludzie na stałej stopie mieli wyższe oprocentowanie niż ci po podwyżkach na zmiennej... Nie wiem jak jest teraz, może w końcu zaczęło się to opłacać.
@Ranger: rata niższa o inflacje? Opie. Rata wzrosła o dwa koła. Owe dwa koła z zarobku mogłeś odłożyć . Płacąc wyższa (stopy) ratę przy takiej inflacji tracisz dwa razy. Jak chciałbyś zarobić na inflacji to oszczędnościami nadpłać. Popatrz może ile kapitału spłacasz obecnie, a ile odsetek.
@Qontrol: To jest chęć zarobienia banków, ale również powód inflacji. Banki nie mogą pożyczyć 1000 000 zł i po 30 latach spłaciłbyś 1100 000 ponieważ inflacja obniża wartość pieniądza i dzisiejszy milion złotych za 30 lat może być wart 10 złotych. Dlatego na zachodzie o wiele trudniej o zaciągnięcie kredytu hipotecznego, uzyskaniu wysokiej zdolności kredytowej i trzeba włożyć ogromny wkład własny, np 50% wartości lokalu, na który chcesz zaciągnąć hipotekę.
Banki
@OLLEKS: procent składany, mówi to coś Panu? Zamiast liczyć ile spłacasz dzisiaj odsetek, policz ile spłacisz całego kredytu i porównaj to z całą spłatą, ale uwzględniając inflację i to, że każda kolejna rata traci na wartości.
@Ranger: rozumiem, powinniśmy cieszyć sie inflacji i naciskać Glapę na wyższy WIBOR. Super. Ciesz się ratą kapitałową za 25 lat. Rozumiem, ze kumasz ze ona sie nie zmieniła w stosunku do tej z przed podwyżki? Spłacasz odsetki. Zwyczajnie dokładasz miesięcznie 100% odsetek z punktu wyjściowego. Mało tego, opłaty za media masz X % wyższe, a to co zostanie na żarcie jest warte o 13-17% mniej.
@Voltix: Miras, przestań mataczyć. Zobacz harmonogram spłat. Zobacz odsetki, kapitał, czym jest WIBOR, odsetki, oprocentowanie banku i tak dalej. A czy tracisz mniej mając na koncie 200 koła przy kredycie? Zależy. Do „kretyńskiego” komentarza odpowiedz sobie sam. Temat inflacji zostawmy na pózniej. Eot