Wpis z mikrobloga

Czy jest sensownie na R-10 brać sobie na przód szerszą oponę z agresywniejszym bieżnikiem? Mam na myśli piachy i może jakaś jazdę po plaży. Dzisiaj mam 28 cali z takim semislickiem który raptem pozwala na jazdę po szutrach, chociaz czuć na zakretach jak traci przyczepność.
Myślałem co by na przód sobie takiego shwalba dołożyć dla lepszej trakcji. Chociaz boję się, że tył i tak będzie mi się zapadać na jak postanowię pojechac brzegiem morza, bo tam chciałem jednak cienką zostawić.
#rower #turystykarowerowa #wyprawyrowerowe
Kolsky - Czy jest sensownie na R-10 brać sobie na przód szerszą oponę z agresywniejsz...

źródło: comment_1654758953UPaN9GVbQzh9j1W5dJKfri.jpg

Pobierz
  • 9
@Kolsky: brzeg morza brzegowi morza nierówny - czasami piach jest twardy ze spokojnie można jechać czasami grząski ze się zapadasz tak czy inaczej. Jazda jest ok ale łańcuch płacze już po kilku minutach…
Generalnie im szerzej tym lepiej - bieżnik raczej delikatny.
Ja ostatnio jechałem na oponie 40 i sie dało - bez szału ale też bez specjalnej uciążliwości. Mniej juz IMHO kiepsko.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kolsky: dwa razy przejechałem r10 (wzdłuż polskiego wybrzeża) na tych oponach z mojego zdjecia z duzym obciążeniem - sakwy, namiot itp. Nie mam roweru elektrycznego, po prostu te opony bardzo ciężko przebić. W sumie, to nigdy ich nie rpzebilem.
W zasadzie piach jest tylko w okolicach Łeby, reszta to wygodne ścieżki w najgorszym razie szutrowe. W parkach narodowych może być problem po deszczu przez błoto.

Opona ma zdecydowanie mniejszy bieżnik i
k.....u - @Kolsky: dwa razy przejechałem r10 (wzdłuż polskiego wybrzeża) na tych opon...

źródło: comment_1654760075AmH1APJJBUAbVPIC0cH1lk.jpg

Pobierz
@Kolsky: przejechałem całe wybrzeże z sakwami na oponach 35mm. Jak zjedziesz z R10 w piach, to nawet fatbike nie pomoże, ale R10 przejedziesz na wąskiej oponie bez problemu (może kilka wyjątków będzie po drodze).