Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 37
379 515 + 6 + 50 = 379 571

Jeżdżąc sobie na gravelu od początku zakupu, czyli od pół roku jeździłem na lekko, tylko telefon i bidon, na dłuższe trasy powyżej 100km brałem coś więcej ale głównie batony, drugi bidon itp. Myślałem że te opony są nieśmiertelne (Schwalbe G-One Allround). Jeździłem po kamieniach, po #!$%@?, po konarach, wszędzie gdzie się dało.
Dziś jednak klątwa nowicjusza mnie dopadła, po 6km wpadłem w wyrwę w asfalcie i usłyszałem tylko syczenie… na nieszczęście najbliższa stacja była dalej niż powrót do domu z buta.
Także wniosek drogie mirki jest taki żeby nie bagatelizować asfaltu i brać ze sobą łatki!

Ja już nie będę taki głupi i kupię dętkę na zapas.
I tutaj moje pytanie, jak wybrać dętkę? Długość i rodzaj wentyla to wiadomo ale jak z szerokością? Misi być taka jak szerokość opony? Tj. Jak mam oponę 35C to mam kupić o szerokości 35mm?

Może ktoś poleci tez jakiejś szybsze opony niż moje schwalbe bo skorzystam z okazji i wymienię sobie na cos innego (mniejszy opór i bieżnik slick).

Total explorer tiles 295 (+11)
Max cluster size 94 (+7)
Max square size 8 x 8

#rowerowyrownik #rower #wykopscottclub #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Pobierz Uranowy_Janusz - 379 515 + 6 + 50 = 379 571

Jeżdżąc sobie na gravelu od początku zak...
źródło: comment_1654774687G0IvhgBR4TApWVLtl6quNd.jpg
  • 14
po mała podsiodlowke

@nieteczasy2: jaką kupiłeś? Wszystko potrzebne się mieści? Bo ja od dwóch tygodni nie mogę wybrać xD

Także wniosek drogie mirki jest taki żeby nie bagatelizować asfaltu i brać ze sobą łatki!

@Uranowy_Janusz: o ile łatka wystarczy. Na większe rozdarcie to potrzeba czegoś solidnego żeby to zakleić. Pamiętaj też o pompce i ewentualnej przejściówce presta na shrader żeby czymkolwiek dało się napompować.
@nieteczasy2: Ja od zawsze wożę ze sobą jakieś narzędzia, łatki, pompkę. W ubiegłym roku RAZ, dosłownie JEDEN RAZ zapomniałem pompki, bo używałem i nie przypiąłem, tylko została na półce. Dojechałem do półmetka trasy, 30 km od domu i sprawdziłem, co tak metalicznie stuka od chwili. Metalowa zszywka czy jakiś mały drucik w kole. Kwadrans łatania i bym wracał na kołach, ale ten JEDEN RAZ nie miałem pompki. Skończyło się czekaniem na
@Uranowy_Janusz: ja zlapalem 1 gume w nowym gravelu po okolo 400km. szczescie w nieszczesciu ze niedaleko serwisu wiec "dospacerowalem" z nim. mam pathfindery pro 38, nie powiem szybkie sa choc troche rzucaja na nierownosciach, pewnie nastepne wezme 42