Wpis z mikrobloga

Mirki, stoję przed wyborem #klimatyzacja do #mieszkanie. Montażyści polecają mi m.in. sprzęt LG, który zapewnia ponoć świetny stosunek jakości do ceny.

Mam pewną alergię na tę firmę, bo sporo ich sprzętów zepsuło mi się najdalej kilka lat po upływie gwarancji, a mieszkanie to z czasem trafi na wynajem i chciałbym mieć sprzęt tak bezproblemowy jak to tylko możliwe.

Od montażystów usłyszałem także, że nie warto przepłacać za najdroższe urządzenia, bo z ich doświadczenia wynika, że nie idzie za tym dłuższa żywotność, raczej podatek za markę i czasem jakieś bajery.

Ktoś ma inne zdanie, poparte doświadczeniem?
  • 33
@BlogoslawionyTwarozyc: panie, midea, kaisiai, MDV. Nie ma sensu brać drogich i "markowych". Mam od 5 lat MDV i działa doskonale. Chłodzi, jest ciche, ma sterowanie po wifi (można z dowolnego miejsca na świecie włączać i wyłączać), ma harmonogram, czujnik temperatury wewnętrznej, zewnętrznej. 3.5kW za niecałe 3 tysiaki plus montaż.

EDIT: Nawet lepiej. Zestaw za 2100 już można kupić :) https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-scienny-mdv-aroma-3-5-kw-r-32-9386151747
@BlogoslawionyTwarozyc: wszystko zależy od tego, co padnie i ile to będzie kosztować. W większości przypadków naprawa jest nieopłacalna :) Jeśli padnie silnik od napędu wentylator, to wymieni ci to serwis bez problemu. Ale jak padnie kompresor, to rozbebeszanie jest nieopłacalne w obu przypadkach. To, że chińczyk nie oznacza, że nie ma części zamiennych :)
@Esarmist: na początku rozglądałem się za Daikinem, LG, Fujitsu, ale jak zobaczyłem ceny, to szybko poszedłem po "chińczyka" i absolutnie nie narzekam :) Cena sporo niższa, a robi dokładnie to samo, co markowa konkurencja. Też można dodać do google home, też można sterować głosowo - "skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BlogoslawionyTwarozyc @Esarmist klimatyzacja to specyficzny rynek. Większość urządzeń na rynku to właściwie chińczyki, a te są robione w 4 fabrykach (midea, gree, haier i chigo) na praktycznie tych samych komponentach. Wszystkie inne dziwne brzmiące marki to urządzenia tych firm z inną naklejką, warto jednak brać coś, co jest choć trochę bardziej znane na polskim rynku (jak na przykład kaisai), bo są delikatne różnice choćby w elektronice i jak importer się wypnie to
@BlogoslawionyTwarozyc: 1. Długo się schładza w porównaniu nawet do klimy z sieciówki budowlanej (26m2) mam nawet 3,5kw S12ET to wydajność jest marna. Nie daje takiego poczucia komfortu jak chinczyki 2 LG daje tylko 3lata gwarancji Haier, Gree dają 5lat 3. Przepłacasz za markę, to tez tylko turecka produkcja.