Wpis z mikrobloga

@mchmjszk: Zobacz sobie aeropress bo to prosta konstrukcja i tez zajmuje mało miejsca. Dobra kawa i wychodzi gites esspreso (mam dodatkową nakładkę). Od lat używam i polecam.
Zawsze możesz kupić większą kawiarkę albo drip.
Wielkim kawoszem nie jestem ale podobno najważniejsze to dobrze zmielona kawa.
Zobacz sobie aeropres


@dawid131: typie, bo tym komentarzu kupiłem wreszcie AP xD wcześniej tylko moka poty i v60. Wczoraj już przelałem invertem 12g Ugandy, 100ml wody o temperaturze 94 st, łącznie 2:20, i wyszedł przyzwoity napar pod latte. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muszę dopracować recepturę, ale już teraz dziękuję bo zapowiada się obiecująco.
@antek_akrobata: aeropress ma tylko jedną wade że dużo czynników wpływa na końcowy efekt i trudno o powtarzalność ale za te pieniądze jest gites.
Kupiłem całej rodzinie na prezenty i wszyscy byli zadowoleni. Po 5 latach uzytkowania jedynie wymieniłem gumowy tłok na końcu i dokupiłem sobie przystawkę do esspreso.
dużo czynników wpływa na końcowy efekt


@dawid131: to prawda, jednak w porównaniu z V60 nie robi to na mnie wrażenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam możesz zalewać od 1 do 5 razy, w różnych odstępach czasu, różną gramaturą wody. O typowych zmiennych (stopień zmielenia, temperatura wody) nawet nie wspomnę bo wiadomo, że to ma gigantyczny wpływ.

Najważniejsze to dążyć do powtarzalności przez dokonywanie pomiarów (czas, waga, temperatura)
Pobierz a.....a - > dużo czynników wpływa na końcowy efekt

@dawid131: to prawda, jednak w ...
źródło: comment_1655301276x5AfT2F2eOkHVpKPcZafG5.jpg