Wpis z mikrobloga

@stamart @siona: stara korba ma zajechaną środkową koronkę a jest nierozbieralna. To Suntour XCT 48/38/28 175 mm. Chce ją wymienić na Shimano Tourney FC TY-301 170 mm z taką samą ilością zębów. Wiem, że wersja budżetowa, ale już za dużo poszło na inne pierdoły:)
Upgraduje trochę rower i zastanawiam się nad zmianą korby z 175 na 170 mm przy moim wzroście 183 cm. Warto?


@bladybezczel: Typowa korba dla mnie to 175mm. Ale w jednej szosie mam 170mm bo mi się taka korba podobała, a w drugiej dopiero zmieniłem z 175mm na 172.5mm. W obu rowerach nie czuję żadnej różnicy.
A czy jest faktycznie ta różnica? Z punktu widzenia pomiarów jak najbardziej bo twoja stopa zrobi
Chęć zmiany powodowana była artykułem z którego wynikało, że korba 175 bardziej obciąża kolana


No nie wiem, dłuższa to lżej pedałować tylko to chyba różnica dla prosów. Ogólnie jest zasada krótka korba wyższa kadencja czyli to co kolarze lubią.

@bladybezczel:
@bladybezczel: jak zrobisz zmianę 175 -> 170 to będziesz mniej zginał i prostował kolana - nie wiem czy to dobrze czy źle. Ale żeby jechać z tą samą prędkością co przy 175 to będziesz musiał mocniej naciskać na pedały.

Ogólnie jest zasada krótka korba wyższa kadencja


@4x80: hmm... na pewno tak jest?
Jak ma takie same blaty to RPM jest takie samo przy tej samej prędkości. Kwestia siły przykładanej do