Wpis z mikrobloga

Pod tagiem #r2z publikuję historię z życia zakładu karnego, którego jestem funkcjonariuszem od ponad dekady. Obecnie pracuję już od dłuższego czasu w dziale penitencjarnym jako wychowawca i mam pod swoją opieką prawie setkę recydywistów penitencjarnych. Tyle słowem wstępu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panowie osadzeni korzystają z komunikatora SKYPE. Przyjęta zasad jest taka, jeżeli korzystają z widzeń to mogą wykorzystać 1x połączenie 20min skype w miesiącu. Jeżeli widzeń nie ma, to może wykorzystać 3x skype w miesiącu. Proste. Reguła oczywiście znajduje zastosowanie w przypadku "złodziei" zasłużonych ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale zdarzają się też bajeranci którzy próbują wyszarpać coś ekstra. Niedawno przyszedł taki jeden, w sumie miał widzenia i 1x skype, ale przyszedł zagadał - mówię okej, coś pomyślimy nad kolejnym. Niedługo później przyszedł inny osadzony z podobną prośbą - o dodatkowego skype. Tłumacze więc jak się mają zasady. Na co on do mnie "ale wie pan, niedawno był tu u pana taki jeden i on może mieć drugiego. Czemu ja nie?". Z sytuacji wybrnąłem po mistrzowsku oczywiście, wyjaśniając że to przecież dyrektor zatwierdza prośby, więc ten o którym mówi, drugiego skype nie będzie miał. Temat z delikwentem nr 2 załatwiony, pozostał ten nr 1 z którym miałem już wstępnie temat umówiony. Musiałem mu przekazać przykrą wiadomość, że niestety skypa nie będzie, ponieważ poszło na niego zgłoszenie z "nadania" ( ͡º ͜ʖ͡º). Decyzję przyjął, ale powiedział mi jedną rzecz:

"Wie pan co, przesiedziałem w kryminale w sumie 25lat i dochodzę do jednego wniosku: klawisz (f-sz SW) złodzieja nie sprzeda, ale złodziej złodzieja zawsze".

I tak się powoli żyje na tej wsi (ʘʘ)

wołam @telemach20 zgodnie z prośbą, ale wolę kolego żebyś zaobserwował tag #r2z - będzie prościej

#qualitycontent
  • 2
  • Odpowiedz