Wpis z mikrobloga

No to teraz pyk wakacje kredytowe na okres 8 miesięcy, w międzyczasie ostre nadpłacanie i cały kredycik na zmiennych spłacony za półtora roku, a jego koszt wyniesie jakieś 20k ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chciałem serdecznie pozdrowić @mickpl i innych naganiaczy stupek na tagu tak hejtujących kredytobiorców. Podczas gdy ja spłacę kredyt na swoje mieszkanko i wyniesie mnie on niecałe 20k, wy dalej będziecie shitpostować na tagu ( )

#kredythipoteczny #nieruchomosci #stopyprocentowe #bekazpodludzi #mieszkaniedeweloperskie #wygryw #takaprawda
  • 59
@xdrcftvgy: pewnie dlatego, ze półtora roku temu mieszkania były tańsze, a kredyt hipoteczny to dalej najtansze pozyczenie pieniadza na rynku.
Nawet jesli miało się gotówke w tamtym czasie gdzie stopy byly niskie to lepiej było brać kredyt. Cash is the king i lepiej miec, niz nie mieć. Teraz mozna zastanawiac się nad nadpłaceniem lub całkowitą spłatą, ale wtedy? po co xD
A z drugiej strony po co ja Ci to tlumacze,
@Lonesome_road: Będąc szczerym to jedyny haczyk jaki ja widzę i o jakim mi wspominano podczas konsultacji ze swoim doradcą kredytowym, to iż banki mogą w przyszłości obniżać zdolność kredytową tym którzy korzystają z owych wakacji.

Aczkolwiek osobiście mam to w dupie bo będę już na swoim, a przyszłe mieszkanie mogę i kupować za hajs w razie czego, bo nie będę musiał najmować.
no dziwne, bardzo dziwne.


@xdrcftvgy: jeden woli kupic na krechę i mieszkac na swoim od 10 lat, a inny woli wbić bordo na wrzucaniu znalezisk o spadkach jak @pastibox @mookie @haha123 @mickpl . Konta od kilku/kilkunastu lat wiek po 40tkę u trzech z nich i kłócą się z dzieciakami na wykopie.

Jeszcze coś chciałeś powiedziec w temacie nieruchomości i zarządzania swoim życiem? Czy może to, że jest wyższa rata od 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KacapRemover: no właśnie takiego "nasrania w papiery" najbardziej się obawiam, bo z kredytu hipotecznego jeszcze pewnie będę korzystał. Ale z drugiej strony mam na tyle dużą zdolność, że nie musi to być bardzo bolesne.
@pokey: Basically to co mówione było, 2 miesiące na każdy 3 i 4 kwartał 2022, i po miesiącu na kwartał 2023, czyli łącznie 8 miesięcy. Można brać wakacje na 1 kredyt hipoteczny tylko.

@pokey: Prawda, i tak też sobie liczyłem, ale skoro jest opcja zaoszczędzenia na odsetkach to łaj not
pewnie dlatego, ze półtora roku temu mieszkania były tańsze


@Fiodooor: półtora roku temu tego jeszcze nie wiedziałeś. Ale fakt, jak typowi brakowało X PLN i musiałby wynajmować i tak, co finalnie pewnie wyniosłoby go więcej niż 20k, to opłacało się wziąć krechę z kosztem 20k.
Pytanie jeszcze czy 1,5 roku temu wiedział, że będą wakacje kredytowe? Bo tak, to zwykły fart.

A te wakacje kredytowe to niezły wałek jest, bo to