Wpis z mikrobloga

Lol, na zakurzonym koncie w Nest Banku, które jest oprocentowane wiborem 3m bez limitów z 400k mam 2050,8 odsetek miesięcznie. Boję się tam przelewać więcej, bo mi rachunek wypowiedzą jeszcze XD a i tak planuję to konwertować do dolara. Ale jak ktoś przypadkiem ma ten rachunek (aby mieć takie warunki trzeba być byłym klientem Banku Smart) to polecam razy 1000. Bije na głowę nawet Toyota Bank.

#nieruchomosci #gielda #oszczedzanie #pieniadze #banki
  • 72
  • Odpowiedz
@zenitram: ale przyjacielu, co Cię to obchodzi, skoro przedtem posiadając kapitał, np. 400k nie miałeś z niego żadnych korzyści, a teraz masz realne korzyści - masz np. na życie, więc masz chill i zero presji.

A przecież nie tak dawno też była inflacja 5-7% i mając 400k dostawałeś jakieś marne grosze ;D
A teraz masz 400k i masz zero ciśnienia i luz - ZA HAJS BANKÓW BALUJ ;)

Za bardzo się
  • Odpowiedz
@mickpl: Ja mam chyba nowsze konto bo mam teraz 5,9% i to chyba do 100k, chwilowo ucieklem z hajsem do BOS i jak mi sie zaraz skonczy getin i facto to tez bede w BOSia probowal ladowac
  • Odpowiedz
@jakubnn: Generalnie to zależy od banku. Jak na co dzień nie robisz przelewów na 500k to powinni wstrzymać transakcję tak czy inaczej i do Ciebie zadzwonić. Najprościej natomiast po przelewie zadzwonić na infolinię i potwierdzić, że kasa idzie na właściwy rachunek, a potem potwierdzić w BOŚ, że odebrali. Transakcję można łatwo zablokować jak nie ma jeszcze sesji Elixir.
  • Odpowiedz
@haha123: Bez obrazy ale #!$%@? hipolicie. To jest percepcja selektywna. Przecież 7% odsetek przy inflacji 13% to jest to samo co 0% odsetek przy inflacji 6%. Nie mówiąc już o tym, że im wyższa ta inflacja to rozjazd pomiędzy rzeczywistością jest realnie większy, tym bardziej w takim gwałtownym trendzie wzrostowym. Co ci po tej kasie, jak nie pobalujesz bo wszystko jest proporcjonalnie droższe?
  • Odpowiedz
Lol, na zakurzonym koncie w Nest Banku, które jest oprocentowane wiborem 3m bez limitów z 400k mam 2050,8 odsetek miesięcznie.


@mickpl:
Przy obecnej zawierusze, która nadchodzi nie pakowałbym większego kapitału w niszowe banki.
Te wysokie oprocentowanie w porównaniu do innych banków - śmierdzi trochę - tak samo jak dwucyfrowe obligacje wypuszczane przez deweloperów. Tak jakby na gwałt potrzebowały kapitału. Być może się mylę.
  • Odpowiedz
wszystko


@zenitram: Nie wszystko. XD Nie mamy hiperinflacji. Np. materiały budowlane tanieją, czyli masz na nich deflację.

Poza tym gdyby oszczędności na "wszystkim" traciły 5% rocznie to ja na to idę, bo dużo szybciej przyrastają.
  • Odpowiedz
@zenitram: XD

Nie rozumiesz kolego:

Kilka miesięcy temu: masz 5-7% inflacji, 400k kapitału i żadnych korzyści z tytułu posiadania kapitału.

Teraz: masz taką samą inflację, 400k kapitału i masz REALNE i MATERIALNE korzyści; np. możesz sobie kupić jedzenie, opłacić najem, kupić konsolę, kupić kurde cokolwiek, bo to po prostu dodatkowy hajs, albo wszystko wydać na divy ;)

W skrócie: MATEMATYCZNIE JEST TO SAMO! Ale jednak w rzeczywiśtości teraz chodzisz na divy
  • Odpowiedz
@mickpl: No oczywiście, że nie na wszystkich. Na jednym 6% na innym 20%, ale co to ma do rzeczy? Jest konkretna metoda przyjęta do liczenia CPI i najważniejsze by zawsze stosować tę samą metodę i próbkować zgodnie ze sztuką statystyki. Wiadomo, że dla jednego wskaźnik w rzeczywistości będzie inny niż dla drugiego, ale jakie to ma znaczenie? Masz lepszą metodę do obliczenia tego i bardziej miarodajną? Proszę bardzo, przedstaw ją tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mickpl: jak z szorciarzami, proof or didn't happen. Co drugi na tagu #gielda chwali się co nie szortuje a zero dowodów, a reszta to wirtualne zarobasy z kupą hajsu na koncie. Jak jestem w stanie uwierzyć, że kisisz hajs na krach na nieruchomościach którego wyczekujesz tak dowód jakiś że masz ten hajs na lokacie by Cię uwierzytelnił.
  • Odpowiedz
Jeszcze dodam, że osoby, które mają kapitał mają teraz luzik i chill - jak deweloper obniży ceny, to kupią, jak nie obniży? Żaden problem - te osoby są rentierami i żyją sobie z samego faktu posiadania kapitału ;) Czas aktualnie gra na korzyść osób z kapitałem ;)


@haha123: Dlaczego mam wrażenie, że piszący to najbardziej usiłują przekonać samych siebie? Mam tak zajebiście, że jestem praktycznie rentierem mordo... Zero spiny, mówię ci
  • Odpowiedz
@haha123: To pomyślności, fajnie że jest szczęśliwy, to najważniejsze! W końcu szczęście jest bezcenne. Tak samo jak "grzybiarz" co #!$%@?ł pełen kosz, szkoda że połowa to trujaki i nie przeżyje następnej kolacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz