Wpis z mikrobloga

Według informacji PAP Biznes Związek Banków Polskich wystosował do premiera i organów Komitetu Stabilności Finansowej pisma, w którym przedstawia mocno negatywne dla sektora skutki wprowadzenia proponowanych przez rząd wakacji kredytowych oraz reformy wskaźnika WIBOR do końca br. ZBP potwierdził fakt wysłania pism i udzielił PAP Biznes komentarza w tej sprawie.

Podnosimy także, na co wskazywał w swoim stanowisku sam NBP, że powszechne wakacje kredytowe w znaczący sposób osłabiają dyscyplinę płatniczą i promują zjawisko hazardu moralnego i pokusy nadużycia" - dodał.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ZBP-ostrzega-premiera-przed-skutkami-wakacji-kredytowych-i-szybkiej-reformy-WIBOR-u-8354652.html

#nieruchomosci
  • 14
@murvs: @marcinpodlas8: właśnie jeszcze bardziej im do pieca dołoży,

to rozwiązanie jest bardzo korzystne, pod warunkiem że caly zaoszczędzony hajs #!$%@? na kredyt a nie wakacje w pobierowie xD

Natomiast, jeśli każdy by wykorzystał ten czas do nadpłat, to banki by dostały w #!$%@?ę, i o to chodzi i temu kibicuję
@TheDzions: nic po prostu nie chce żeby mi się od banku oberwało bo trochę kasy mam na lokacie, to wolę żeby się kredyciarzom dostało bo mam ich w dupie. No i kibicuje wzrostom stópek bo mam większą część kapitału na obligach indeksowanych stopą referencyjną.
@marcinpodlas8: ale to widzisz, kredyciarze ciebie mają w dupie xD i jak się z tym czujesz teraz?

Ja np mam #!$%@?, sam mam kredyt ale wiem co robiłem i #!$%@?ę go w 5 lat na stałej na której jestem obecnie, ale jakoś nie mam potrzeby cisnąć komuś innemu co ma problem ze spłatą, bo nikomu źle nie życzę, a bankami nie masz się co przejmować, wyruchają cie niezależnie od wakacji xD
ale to widzisz, kredyciarze ciebie mają w dupie xD i jak się z tym czujesz teraz?


@TheDzions: przecież kredyciarze mają w dupie wszystko poza swoim kredytem. Ty jesteś niepełnosprawny umysłowo skoro myślałeś że tego nie wiem?

bo nikomu źle nie życzę


@TheDzions: ja też nie. Wręcz przeciwnie życzę dobrze sobie. Także stópki to de moon mam nadzieję.

Ja np mam


@TheDzions: gówno mnie to obchodzi