Wpis z mikrobloga

Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 5 lat i nic... a nie, sorry. Ponieważ GO Sport to ruska firma, to zdecydowalem sie wypowiedziec im współpracę po prawie 11 latach. Na dowidzenia (pewnie tez dlatego, ze są objęci sankcjami) nie zaplacili mi jakichś dwóch faktur, więc stwierdziłem, że przetestuję e-sąd. Szybko poszło (wyrok nakazowy po 9 dniach, picrel w komentarzu. Ale ja nie o tym.

W każdym razie był to impuls, żeby się zająć tym, co lubię, czyli rowerami. Stalowe customy (szoski, gravele i podobne, mtb nie, bo na razie nie) chcę robić. Dłubałem, dłubałem i coś już tam wydłubałem, w sensie już kolejna sztuka (commuter, w wersji na razie przed malowaniem, picrel) jest na kołach i jeździ, więc mogę powiedzieć, że umiem zrobić rowera. Takiego, który nawet zachowuje się zgodnie z przewidywaniami.

Drogie Mirko, przychodzę ze standardowym pytaniem: jak ma nazywać się mój nowy Januszex, (nazwa rower-pol i rowerex niestety już są zajęte). Wymagania: po angielski, albo tak, żeby dało się na zachodzie wymówić. Jeśli wybiorę którąś z mirko-nazw, to obiecuję, że autorowi coś mogę zespawać albo zlutować (ramy nie zrobię, bo to nie są niestety tanie rzeczy i przy tym nawale inwestycji trochę już mnie nie stać).

PS. Jakby ktoś np. chciał customową ramę gravelową, to można pisać, akurat przyjechało mi trochę rur Columbusa. Może nie najtaniej, ale za to jako-tako.

PS2. Jak ktoś nie chce, ale może dać choć plusa dla zasięgu, to dzieki z góry.

#rower #rowery #kolarstwo #gravel #rowerowawarszawa #kolarstworomantyczne
Pobierz saj - Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 5 lat i nic...
źródło: comment_1654863167FaikXuLxhdMRcZlxXdoMp8.jpg
  • 67
@saj ło panie tego jiga sam robiłeś? To jakiś pomysł własny czy z neta? Rower potem zostawia jeden ślad? Te rurki co kupujesz to one docięte są czy musisz je docinac pod kątem i na długość? Lutowanie jest trudniejsze od spawania? Bo na pewno mniej ciepła i mniej krzywi wszystko. Mufy suportowe kupujesz gotowe z gwintem włoskim albo angielskim?
Ja sobie czasem coś pospawam ale raczej na drugim końcu skali :p
@kusprzyk: Wg moich wytycznych (sam nie klikałem tego w fusion) zrobiła mi firma. Te mniejsze robiłem sobie sam. Zostawia jeden ślad, nawet da się puścić kierownice. Rury trzeba ciąć - zarówno jeśli chodzi o katy jak i długość. Lutowanie jest łatwiejsze niż spawanie, wszystko dzieje się wolniej (ale potem trzeba spoiny obrabiać) To są bardzo cienkie rurki (0,-0,9 mm) i trąba mieć dobrze wyrobiona reke żeby tigiem nie zrobić w nich
Pobierz saj - @kusprzyk: Wg moich wytycznych (sam nie klikałem tego w fusion) zrobiła mi firm...
źródło: comment_16548720857xYDANE5jmJyrhZYZimZdr.jpg
@saj rzucisz jakimś linkiem gdzie takie rurki mogę kupić? Zawsze chciałem koze ale kurde znaleźć taką ramę graniczy z cudem. Do lutowania używasz palnika? Co jest topnikiem? Ja próbowałem lutować tigiem i ze specjalnym drutem i coś tam się kleiło ale kurde nie wiem czy rama by się utrzymała. Takie rękodzieło to spoko sprawa, powodzenia i oby ludzie mieli na to hajs ;)
@kusprzyk: Ogólnie - Columbus lub deda, ale raczej trzeba szukać, bo są problemu z dostępnością. Ja ostatnio miałem fart bo trafiłem sporo z likwidacji jednego warsztatu w nl
@KarmelowyJeremiasz: Nope. Inne właściwości zupełnie. Imo dobra stal jest lepsza w przypadku np graveli niż Alu- pracuje i jest dzięki temu wygodniej. Alu jest sztywniejsze co niekoniecznie musi być zaleta. A o topowej stali xcr Columbus mówi, ze jest lepsza niż Tytan.
@KarmelowyJeremiasz: totalne pudło, teraz nawet robi się więcej stalowych niż jakieś parę lat temu, dużo graveli powstaje na stalowych ramach.
Wydaje mi się też (może OP potwierdzi) że ramę z aluminium to tylko w warunkach fabrycznych wyprodukujesz a do pracy ze stalą wystarczy nawet mała manufaktura.