Wpis z mikrobloga

#elektrotechnika #praca #pracbaza #elektryka #kosztorysant

Jest jakiś Miras, który zajmuje kosztorysowaniem robót elektrycznych? Jeśli tak, to mam pytania:

1. Jakie umiejętności na start wystarczą, aby zatrudnić się jako ww zawód?
*Widziałem, że wymagana jest znajomość AutoCADA i Excela. Co konkretnie wypada umieć, by poradzić sobie w pierwszej pracy?
2. Jakieś dodatkowe uprawnienia wymagane do tej roboty są?
3. Czy zarobki są adekwatne do roboty i czy lepiej spróbować czegoś innego w branży elektrotechnicznej (co jest bardziej opłacalne finansowo)?
  • 3
@Maffiozzo97: ja prawie 10 lat temu zaczynałem jako kosztorysant. byłem świeżo po studiach i o pracy na budowie miałem zerowe pojęcie. Z rzeczy jakie były przydatne to ogólna obsługa komputera i Excela - w moim wypadku bym nazwał to umiejętności podstawowe, 90% ludzi w CV by wpisało zaawansowany. Zarobki były, lekko mówiąc, wtedy średnie, ale jak na umiejętności po studiach to i tak nieźle. Najważniejsze to ogarniać o co chodzi w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maffiozzo97: No do kosztorysowania używałem: email, przeglądarkę internetową, norma pro, przeglądarka pdf i właśnie program typu CAD (ale to najrzadziej).

Ciężko powiedzieć jak długo, bo w ramach tej firmy zacząłem jako inżynier na budowie pracować. Myślę, że z dwa lata może.

Zarobki to zależą mocno od specyfiki w jakiej firma się obraca i regionu. Chyba wtedy z 2.5k netto to było. Ale to nie ma odniesienia w ogóle od dzisiejszych zarobków.