Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Macie jakieś sensowne wytłumaczenie dla ludzi, którzy idą do #pracait nie mając o tym zielonego pojęcia, albo chęci do jakiejkolwiek nauki? Efekt taki, że pracując z nimi tylko się denerwujesz, bo nie potrafią wykonać podstawowych czynności mając przed oczami instrukcję. A co lepsze jeszcze potrafią mieć ból dolnej części ciała gdy w krótkim czasie awansujesz na wyższe stanowisko, nie wspominając już o wielkiej obrazie gdy tylko zwrócisz im jakąkolwiek uwagę, że mogli zrobić coś lepiej. To jest jakiś standard, że w każdym zespole mogą trafić się takie ameby umysłowe? I przede wszystkim jak wy byście podeszli do takich ludzi, olać ich i robić swoją robotę, czy na każdym kroku ich piłować, że robią źle.
#pracbaza #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a36b286bfc9d271179f0f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja kiedyś takim podałem dłoń, a potem życia nie miałem bo 30 osób dupę mi truło mój stop a organizacja to widziała jako support układ. Problem juniorów mniej a mnie za to nic

Jak prosiłem potem o dystrybucję wiedzy to management miał to w pompce przez ostatnie 18 miesięcy.

Wiesz jak to rozwiązałem?
Jestem na wypowiedzeniu.

I wiesz co jest najlepsze?
Nikt #!$%@? nikt nie ruszył palcem bym zaczął formalnie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: najgorzej jak byłem w "lewackim" korpo, przyjęli nową testerkę bez doświadczenia "bo kobieta", totalnie nic nie ogarniała, nie wiedziała czym się różni checkbox od radio buttona, to co inny tester robił w 4h to ona w tydzień, ze względu na politykę firmy nie chcieli jej zwolnić, ale problem rozwiązał się sam, bo jak usłyszała, że dostanie przedłużenie, ale na czasowej umowie to się sama zwolniła xD
  • Odpowiedz